Суд визнав недійсним бюлетень з написом «х**», що вплинув на результати виборів

СуспільствоЯ.I., 2 листопада 201522651

Рогатинський районний суд визнав протиправним рішення місцевої виборчої комісії у селі  Кліщівня на Івано-Франківщині, яка зарахувала на користь одного з кандидатів на посаду сільського голови бюлетень з написом «х**», що дозволило йому перемогти з перевагою в один голос. Тепер у цьому селі пройдуть повторні вибори війта.

Як уже повідомляв ZAXID.NET, драма на виборах сільського голови Кліщівні, що за 10 кілометрів від Рогатина, розігралась після того, як чинний сільський голова Михайло Ворона та його суперник на виборах від партії «Воля» Василь Кривень отримали по 117 голосів кожен. Коли це з’ясувалося, директорка школи і за сумісництвом  голова виборчої комісії Марія Мацьковіта запропонувала врахувати на користь Ворони ще один бюлетень з написом «х**» навпроти його прізвища. Більшість членів виборчої комісії, яку складають вчителі цієї ж школи, підтримали цю пропозицію.

Ображений Василь Кривень звернувся до суду, який у неділю ухвалив рішення визнати недійсним бюлетень з непристойним написом і зобов’язав виборчу комісію провести повторний підрахунок голосів. Про це у понеділок повідомила прес-служба партії «Воля», від якої Кривень балотувався на посаду сільського голови.

У коментарі ZAXID.NET, голова сільського виборчкому Марія Мацьковіта підтвердила рішення суду і повідомила, що бюлетені будуть перераховані. Нагадаємо, що за умови однакової кількості голосів мають бути проведені повторні вибори.

«Суд визнав, що бюлетень недійсний. Ми згідні з рішенням суду. Але кандидат (Василь Кривень - ред) сказав в суді, що не бачив там нецензурного слова.  На тому бюлетені було написано не те слово, про яке всі повідомляють, а якісь римські цифри. Він певно не знає, що таке римські цифри», – сказала Марія Мацьковіта.

Водночас вона не змогла однозначно відповісти, що саме було написано на бюлетені - римські цифри, чи, все ж таки, непристойне слово.

«Там неможливо сказати. Я сама зацікавлена у тому, щоб сфотографувати його і побачити, що там. Може, хто хоче бачити, той собі там домальовує, але я вас запевняю, що чітко там такого слова немає», - повідомила ZAXID.NET голова комісії.

«Вона, як голова комісії, взагалі не повинна була враховувати той бюлетень, бо він був зіпсований», - заявив ZAXID.NET Василь Кривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук