Суд заборонив будівництво багатоповерхівки на вул. Грінченка

СуспільствоЮлія Лавришин, 28 листопада 201711701

Львівська місцева прокуратура №1 через суд домоглась скасування містобудівних умов та обмежень на будівництво житлового будинку на вул. Грінченка у Львові. Як повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області, рішення про скасування містобудівних умов та обмежень на забудову цієї ділянки, виданих виконком Львівської міськради, прийняв Львівський окружний адміністративний суд.

За інформацією прес-служби прокуратури, такі умови не відповідають вимогам державних будівельних норм та стандартів, суперечать вимогам містобудівного законодавства. Крім цього, земельна ділянка, на якій планувалося будівництво, надана для обслуговування магазину. Йдеться про ділянку на вул. Грінченка, 11а.

За словами головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, місцеві мешканці активно протистояли будь-яким діям забудовника. «Ці люди стверджували, що геологічна ситуація на цьому місці не дозволяє будівництво, і при цьому вони не дозволяли провести будь-які геологічні вишукування, які б підтвердили чи спростували це», – сказав Юліан Чаплінський.

Як додав Юліан Чаплінський, на момент видачі містобудвних умов та обмежень всі норми були дотримані.

«Абсурдність цієї ситуації полягає в тому, що згідно з містобудівним законодавством, яке змінили 10 червня 2017 року, орган, який видає містобудівні умови та обмеження, не може самостійно змінити функціональне призначення ділянки з громадського на житлове. А попередньою редакцією цього закону це було дозволено. Тут якраз той випадок – функціональне призначення змінили з громадського, тобто з магазину, на житлове. І це рішення було прийняте ще до 10 червня, тобто до законодавчих змін, отже, як на мене, воно цілком законне. Чесно кажучи, я підзрюю, що суд, приймаючи це рішення, не стільки керувався об’єктивними обставинами, а радше тиском місцевої громади, яка була проти будь-якого будівництва і не хотіла чути жодних аргументів».

Містобудівні умови та обмеження на забудову цієї ділянки ТзОВ «Галичбудсервіс» були видані у лютому 2017 року.

За інформацією аналітичної системи YouControl, власником ТзОВ «Галичбудсервіс» є львівський бізнесмен Олег Сластіон. Його інша фірма ТзОВ «Захід Бізнес Центр» збудувала житлово-офісний будинок на вул. Куліша, 47. За інформацією видання «Наші гроші. Львів», дочка Олега Сластіона студентка Львівської академії мистецтв Сюзанна Сластіон та ще одна студентка Христина Гриник за понад 3,7 млн грн викупили приміщення площею майже 260 м2 на площі Ринок, 45 у Льовові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук