Суд залишив під вартою директора військового заводу, якого підозрюють розкраданні $18 млн
Апеляційний суд Львівської області залишив без змін попереднє ув’язнення на два місяці із можливістю внесення 30 млн грн застави щодо директора державного підприємства «Красилівський агрегатний завод» Петра Королюка. Посадовця звинувачують у розкраданні комплектуючих до військових винищувачів на суму $18 млн.
Судове слухання відбулося 15 лютого. Адвокат директора військового підприємства оскаржував рішення Шевченківського районного суду Львова та домагався зменшення суми застави та зміни міри запобіжного заходу. Він мотивував це тим, що 67-річний підсудний Петро Королюк потребує лікування, адже має рак простати. Окрім того, у 2014 році йому видалили одну нирку.
Нагадаємо, директора ДП «Красилівський агрегатний завод» Петра Королюка затримали 3 лютого під час спроби дати хабар прокурору військової прокуратури Хмельницького гарнізону, щоб уникнути відповідальності за розкрадання деталей до винищувачів із військової частини. Директор пропонував прокурору 23 тисячі доларів США та 2 тисячі євро.
Під час досудового слідства встановили, що зі складів військової частини викрали 30 виробів БДЗ-УСК (балочні кріплення під крило літаків СУ-24 для перенесення авіаційних бомб) на суму 18 млн доларів США. Елементи цих запчастин хотіли використати для експорту в Індію.
За контрактом балочні кріплення «Красилівський агрегатний завод» мав би постачати в Індію. Але окремі деталі до цих виробів в Україні не виготовляють, тому їх донедавна закупляли в Росії. Після припинення торгівлі у військовій сфері з Росією директор своєрідно вийшов із становища – запропонував начальнику управління технічного забезпечення логістики командування Повітряних Сил ЗС України викрасти їх з військової частини за винагороду у тисячу доларів за один виріб.
Далі керівництво «Красилівського агрегатного заводу» після проведення косметичного ремонту цих виробів планувало продати їх як нові запчастини власного виробництва за ціною близько 46 тисяч доларів США за один виріб. Згідно з обліковими даними військової частини залишкова вартість одного виробу становила 1654 гривень. Термін використання таких деталей – 7 років. Ці ж були виготовлені приблизно 30 років тому.
Нагадаємо, в січні у Львові арештували заступника директора Житомирського бронетанкового заводу з правом застави у 30 млн гривень. А екс-директора Львівського бронетанкового заводу Олександра Остапця підозрюють у розкраданні 2 млн гривень та зловживанні службовим становищем. Його тримають під вартою із правом застави такого ж максимального розміру.