Суд зменшив заставу генерал-майору Дмитру Марченку у справі про браковані бронежилети
Київський апеляційний суд зменшив суму застави майже у чотири рази, проте залишив Марченка під вартою
Київський апеляційний суд призначив генерал-майору Дмитру Марченку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 3 січня з альтернативою внесення застави 20 млн грн, скасувавши попереднє рішення Печерського районного суду про заставу в розмірі 76 млн грн.
Як повідомляє «Цензор.нет», водночас суд відхилив клопотання екснардепа Борислава Берези, начальника Патрульної поліції України Євгена Жукова, нардепів Марії Іонової та Михайла Забродського, полковників Олійника та Максима Миргородського, автогонщика і волонтера Олексія Мочанова про готовність взяти Марченка на поруки.
Як писав раніше ZAXID.NET, у червні ДБР провело низку обшуків за місцями проживання певних посадовців Мінооборони, приміщеннях Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ та інших офісних приміщеннях щодо закупівлі майна для ЗСУ за завищеними цінами, а також бракованих наметів і бронежилетів. Сума збитків, яких зазнало Міноборони, становить приблизно 100 млн грн. Зокрема, йдеться про 20 тисяч неякісних бронежилетів «Корсар», більшість яких, за словами Романа Труби, прострілюються.
У липні ДБР оприлюднило переговори чиновників Міноборони про купівлю бракованих бронежилетів. На відео можна почути, що технолог повідомила керівнику структурного підрозділу Міноборони про невідповідність продукції технічним вимогам. Далі в міністерстві обговорили перевірку бронежилетів, і один з посадовців сказав, що, на його думку, повний їх контроль ніхто проводити не буде. Тоді Дмитро Марченко звинуватив ДБР у фабрикації аудіозаписів.
5 листопада ДБР повідомило про підозру в цій справі п’ятьом чиновникам Мінооборони – генерал-майору Дмитру Марченку, а також його заступникам і керівникам відділів. 11 листопада Печерський суд Києва заарештував Марченка на два місяці з правом внесення застави 76 млн гривень, а ще за кілька днів обрав запобіжні заходи іншим підозрюваним. Зокрема, перший заступник начальника Головного управління розвитку та супроводу матеріального забезпечення ЗСУ Сергій Почтаренко два місяці перебуватиме під вартою на гауптвахті з можливістю застави у понад 76 млн грн. Для заступниці начальника управління Ольги Капінус і начальника відділу розробки речового майна Василя Саковця обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до 3 січня 2020 року.
Хто такий Дмитро Марченко
Дмитро Марченко – український військовик, генерал-майор Збройних сил України. З вересня 2015 року – начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, що має відповідати за перехід ЗСУ на стандарти НАТО у речовому і продовольчому забезпеченні, розробку нових зразків речового забезпечення, створення технічних умов за стандартами НАТО, контроль процесу виробництва і якості виробленої продукції, а також контроль над тендерними закупівлями для армії.
Брав участь у війні на Сході України, зокрема навесні 2014 року в складі 79-ї окремої аеромобільної бригади з Миколаєва. Станом на жовтень 2014 року перебував у лавах «кіборгів».
Як пише «Радіо свобода», прихильники Марченка, зокрема ветерани та волонтери, вважають цю справу політичною, а слідчих ДБР звинувачують в упередженості та у проросійській позиції. Офіс президента відмовився від коментарів, посилаючись на незалежність судів в Україні. Між тим, частина експертів каже, що «департамент Марченка» дійсно відповідає за якість бронежилетів у ЗСУ, водночас вони не виключають поспіху і неякісної роботи ДБР через ризик звільнення його керівництва