Генштаб і Міноборони проведуть незалежну експертизу закуплених бронежилетів
У той же час Генштаб не втручається у розслідування, яке проводить ДБР
Генштаб з Міністерством оборони збираються провести незалежну експертизу кількох партій бронежилетів після того, як ДБР почало розслідувати постачання в ЗСУ неякісних бронежилетів на 100 млн грн. Зокрема, перевірити збираються кілька партій, закуплених до і після бракованої. Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповів головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Руслан Хомчак.
Водночас, за його словами, Генштаб не втручається в розслідування, а майже всі «проблемні» бронежилети – приблизно 20 тисяч – вже вилучені з використання.
«Генеральний штаб жодним чином не залучений до цього розслідування, цим займаються відповідні відомства. Але ми мали розмову з цього приводу з міністром оборони і вирішили замовити незалежну експертизу кількох попередніх партій, і тих, які надходили після зазначеної партії бронежилетів. Мені потрібно розуміти, що мають військовослужбовці, які зараз на війні, чим і як вони захищені», – сказав Руслан Хомчак.
Як писав раніше ZAXID.NET, у червні ДБР провело низку обшуків за місцями проживання певних посадовців Мінооборони, приміщеннях Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ та інших офісних приміщеннях щодо закупівлі майна для ЗСУ за завищеними цінами, а також бракованих наметів і бронежилетів. Сума збитків, яких зазнало Міноборони, становить приблизно 100 млн грн. Зокрема, йдеться про 20 тисяч неякісних бронежилетів «Корсар», більшість яких, за словами Романа Труби, прострілюються.
У липні ДБР оприлюднило переговори чиновників Міноборони про купівлю бракованих бронежилетів. На відео можна почути, що технолог повідомила керівнику структурного підрозділу Міноборони про невідповідність продукції технічним вимогам. Далі в міністерстві обговорили перевірку бронежилетів, і один з посадовців сказав, що, на його думку, повний їх контроль ніхто проводити не буде. Тоді Дмитро Марченко звинуватив ДБР у фабрикації аудіозаписів.
5 листопада ДБР повідомило про підозру в цій справі п’ятьом чиновникам Мінооборони – генерал-майору Дмитру Марченку, а також його заступникам і керівникам відділів. 11 листопада Печерський суд Києва заарештував Марченка на два місяці з правом внесення застави 76 млн гривень, а ще за кілька днів обрав запобіжні заходи іншим підозрюваним. Зокрема, перший заступник начальника Головного управління розвитку та супроводу матеріального забезпечення ЗСУ Сергій Почтаренко два місяці перебуватиме під вартою на гауптвахті з можливістю застави у понад 76 млн грн. Для заступниці начальника управління Ольги Капінус і начальника відділу розробки речового майна Василя Саковця обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до 3 січня 2020 року.