Суд зобов'язав ДМС повернути українське громадянство скандальному єпископу УПЦ (МП) Гедеону
Суд зобов'язав Державну міграційну службу повернути українське громадянство єпископу Української православної церкви (Московського патріархату) Гедеону. Про це пише «Українська правда» з посиланням на коментар Шостого апеляційного адміністративного суду.
Апеляційний суд у середу, 22 січня, підтримав рішення попередньої інстанції – Окружного адміністративного суду Києва – від 18 вересня 2019 року.
«Суди повністю задовольнили позов єпископа Гедеона (в миру Юрій Харон) до управління Міграційної служби у Волинській області. В ньому священник просив відновити його українське громадянство, скасоване ДМС 21 червня 2018 року», – йдеться у повідомленні.
Суди вирішили, що ДМС не мала права скасовувати українське громадянство Гедеона.
Рішення Шостого апеляційного суду набуває чинності в день ухвалення. Але, як пояснили виданню в суді, Міграційна служба ще може його оскаржити.
Як інформував ZAXID.NET, у лютому 2019 року єпископу УПЦ (МП) Гедеону (Юрію Харону) заборонили в'їзд в Україну. Українські прикордонники в аеропорту «Бориспіль» виявили у нього український паспорт для виїзду за кордон, який числиться як загублений. Зокрема, в протоколі Державної прикордонної служби міститься інформація про те, що цей документ на ім'я Юрія Харона, за даними управління Державної міграційної служби у Волинській області, внесено до обліку серед загублених, вкрадених, оголошених недійсними паспортних документів і підлягає вилученню. Також було встановлене, що Юрій Харон володіє паспортами трьох країн: РФ, України та США. Тому ДМС скасувала його громадянство.
Голова СБУ Василь Грицак стверджував тоді, що діяльність Гедеона загрожувала національній безпеці України.
Юрій Харон також є відомим противником створення Православної церкви України. Зокрема, він подав позов до Верховного суду з вимогою визнати постанову Верховної Ради «Про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха про видачу Томоса про автокефалію Православної Церкви в Україні» незаконною і скасувати його.
Він також має стосунок до історії зі зведенням каплиці УПЦ (МП) біля історичного музею на вул. Володимирській у Києві. Це викликало протести громадських активістів, адже, на їхнє переконання, каплицю неправомірно побудували поблизу залишків фундаменту старовинної Десятинної церкви Х-ХІ ст.