Світовий Конгрес Українців запитає Тимошенко про гроші на підтримку партнерства з діаспорою
"У листопаді 2008 року ми мали переговори із Президентом України, прем’єр-міністром України, тодішнім міністром закордонних справ України. Тоді ми постановили, що нова форма співпраці буде конкретною, де ми виготуємо спільні меморандуми співпраці, і по тих меморандумах будемо працювати. 30 липня 2009 року був підписаний меморандум про співпрацю між Світовим Конгресом Українців та Міністерсвом закордонних справ України", - повідомив 19 серпня під час прес-конференції у Львові президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій, напередодні щорічних загальних зборів організації, що вперше проводитимуться у Львові.
За інформацією Є.Чолія, меморадум передбачає п'ять напрямків співпраці. Перший - забезпечення захисту інтересів закордонних українців в інших у державах світу. "Тут йде головно, де є найбільше на те потреба, цебто українців, які живуть у Росії, Білорусії, Казахстані, Польщі", - зазначив президент СКУ. Другий наапрямок - підвищення позитивного іміджу України у світі. Третій - збереження та популяризація української мови у діаспорі та в Україні. Четвертий - визнання Голодомору 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу. "Після такої інтенсивної кампанії 15 держав світу визнали Голодомор геноцидом українського народу. Є понад 190 держав членів ООН. Ми хочемо, щоб якнайбільше, як не всі, визнали остаточно Голодомор геноцидом", - сказав Є.Чолій. П'ятий напрям - сприяння у реалізаціїї європейських та євроатлантичних прагень Укрїани.
"Тепер ми працюємо з МЗС, щоб уточнити конкретні дії, які будемо виконувати у наступних роках, щоб цей меморандум був не тільки документом, а здійснився", - сказав Президент СКУ.
Він додав, що під час зустрічі із прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко, йтиметься власне про реалістичність намірів сторін виконувати цей меморандум. "Із прем'єр-мініcтром будемо мати коротку зустріч. Довшу зустріч заплановано провести у Києві наступного тижня. Головні питання - ті меморандуми співпраці, питання, які ми опрацьовуємо з МЗС. Також в планах підписати наступного тижня два меморандуми співпраці з питань культури і спорту. Ми хочемо обговорити, як їх впроваджувати якнайкраще в життя", - прокоментував Є.Чолій.
Також керівництво СКУ ставитиме питання фінансування урядом програми підтримки закордонного українства. "Ми дістали довідку від МЗС України, що у 2008 році було передбачено у бюджеті на заходи щодо підтримки зв’язків із українцями, які проживають за межами України 15 млн гривень, але було видано 8,26 млн грн. У 2009 році передбачено тільки 100 тис. грн", - зазначив Є.Чолій. Він додав: "Ми будемо говорити з прем’єр-міністром, як передбачити, щоб меморандум про співпрацю не був тільки документом, але щоб дійсно його впровадити в життя. Але щоб впроваджувати справи в життя, потрібні фонди, і ми власне це будемо перед прем'єр-міністром порушувати".