Тимошенко натякнули, що не потрібно проводити новорічний розпродаж державного майна
Указ "Про додаткові заходи щодо подолання фінансової кризи в Україні" передбачає ряд конкретних кроків із подальшої стабілізації національної економіки. Як відзначив сьогодні на брифінгу перший заступник глави Секретаріату Президента України - Представник Президента у Кабінеті Міністрів Олександр Шлапак, зокрема нагадав, що в Указі йдеться про конкретні параметри Стабфонду. "Президент вважає, що у нас є всі можливості і підстави протягом 2009 року зібрати в Стабілізаційний Фонд суму близько 50 млрд. грн.", - сказав він, додавши - Глава держави наполягає, щоб уже в першому кварталі до Стабфонду надійшло близько 10 млрд грн. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Глави держави.
В.Ющенко також наполягає, щоб до 31 грудня були підготовлені відповідні проекти, які будуть фінансуватися зі Стабілізаційного фонду.
Президент звертає особливу увагу на те, що одним із джерел надходжень до Стабілізаційного фонду повинна стати приватизація, відзначив перший заступник Глави Секретаріату. "Президент застерігає - це повинна бути приватизація, а не новорічний розпродаж державного майна", - наголосив О.Шлапак. На переконання Глави держави, сьогодні варто скористатися можливістю роботи парламенту і повернутися до дискусії щодо програми приватизації на 2009 та наступні роки. О.Шлапак підкреслив: Президент наполягає, щоб програма була заслухана, а направлені ним до ВР зауваження розглянуті. Глава держави наголошує, що цей документ має не просто декларувати "загальні гасла", а закладати дуже чіткі і зрозумілі принципи приватизації.
Крім того, повідомив О.Шлапак, Президент наполягає, щоб відповідно до рекомендацій РНБО до кінця року були сформульовані окремі галузеві програми щодо реформи власності. "На думку Президента, разом із проектом держбюджету має бути поданий перелік тих підприємств, які планується приватизувати в 2009 році", - сказав перший заступник Глави Секретаріату.
"Всі кошти від приватизації повинні піти на капіталізацію української економіки, а не на проїдання", - відзначив, коментуючи Указ, О.Шлапак. Він нагадав, що даний принцип вже зафіксований в антикризовому законі і тепер має бути перенесений в програму приватизації . "Це досить серйозний ресурс, який можна використати для підтримки української економіки", - сказав перший заступник Глави Секретаріату.
Він звернув окрему увагу на те, що в Указі Президент задає певні фіскальні параметри. Глава держави зокрема вимагає від уряду чітко зафіксувати в законі принцип неприпустимості порушення під час кризи питання про збільшення податків. "Президент категорично наполягає на припиненні практики стягнення податків з підприємств наперед", - сказав О.Шлапак, додавши - Глава держави, крім того, вимагає внесення до парламенту спеціального рішення щодо тимчасового запровадження механізму прискореної амортизації по найбільш постраждалих від кризи галузях.
О.Шлапак, крім того, нагадав, що у контексті діяльності НБУ в Указі йдеться про цільове рефінансування банків (під кредитування на 5 років інвестиційних проектів під облікову ставку Нацбанку). За його словами, йдеться зокрема про проекти, пов'язані з поновленням іпотечного кредитування, підготовкою до Євро-2012, енергетикою тощо.
Перший заступник глави Секретаріату також нагадав, що у розвиток свого Указу Президент днями направив листа прем'єр-міністру, де виклав своє бачення основних принципів Держбюджету-2009.