Тимошенко перемогла. Її законопроекти негайно ставляться до розгляду
Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк запевнив, що порядок денний формується на підставі рішення коаліції фракцій. Окрім того, внесені економічні законопроекти негайно ставляться до розгляду. Зокрема, на поточному тижні було передбачено розглянути 34 урядових законопроекти у першому і другому читанні. Про це йшлося під час сьогоднішньої зустрічі Президента України Віктора Ющенка з головою Верховної Ради України Арсенієм Яценюком, прем'єр-міністром Юлією Тимошенко та лідерами парламентських фракцій, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.
"Сьогодні парламент спрямований тільки на одне - максимально допомогти Уряду у виконанні його функцій", - сказав він, додавши, що вівторок і середа поточного тижня мали бути присвячені виключно урядовим законопроектам економічного характеру.
Події, які відбулися у парламенті у вівторок, Арсеній Яценюк пояснив інституційним конфліктом.
"Мова не йде про конфлікт законотворчості в стінах парламенту. Це немає нічого спільного з проходженням законопроектів у парламенті. Мова йде про виключно інституційний конфлікт, який відобразився в стінах українського парламенту", - вважає Арсеній Яценюк.
Під час зустрічі Президент окремо торкнувся ситуації, що склалася навколо Фонду держмайна. Глава держави ще раз наголосив, що повноваження щодо перегляду керівництва ФДМ є "виключною компетенцією" українського парламенту. "Ніякого іншого варіанту, окрім парламентського у вирішенні кадрової проблеми ФДМ не буде", - підкреслив він.
Глава держави також висловив переконання, що це питання повинно вирішуватися в рамках домовленостей коаліції. "В рамках коаліційної угоди повинні вирішуватися всі кадрові рішення, які досі не вирішені", - сказав він.
"Тому я просив би заспокоїтися всіх, хто живе авантюрними методами зміни керівництва ФДМ. Давайте не будемо жартувати з колосальними національними активами, які через нелегітимний ФДМ, очевидно, хтось ставить за мету просто демпінгувати і роздарити... Цього не буде", - наголосив В. Ющенко. Президент також відзначив: він виступає за те, щоб парламент чітко висловився щодо Державної програми приватизації.
"Я переконаний, парламент через розгляд бюджету країни, паралельно антиінфляційних заходів, долі НАК "Нафтогаз України" і забезпечення його фінансового балансу, міг би набагато сильніше долучитися до стабілізації економічного життя (особливо в таких секторах як нафтогазовий), до реальної боротьби з інфляцією", - відзначив Глава держави.
Верховній Раді Глава держави рекомендував повернутися до затвердженого порядку денного роботи. "Є політична воля - ми цей порядок денний пройдемо. Шукати способи блокування парламенту далі, я вважаю, що це є не національна політика", - сказав В. Ющенко. - "...Прошу парламент не звертати уваги на авантюри, дрібниці і нормально працювати".
Президент закликав присутніх відмовитися від політиканства, прибрати емоції та "повернутися до конструктивної роботи".
"Я звертаюся до всіх - володійте таким національним інтересом, який би не дозволяв маніпулювати парламентом, як і будь-яким іншим інститутом держави. Думайте про країну, націю, а не про себе", - сказав Президент.
13 травня прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що БЮТ блокуватиме трибуну Верховної Ради, поки парламент не розгляне три антиінфляційні законопроекти.
За словами Юлії Тимошенко, БЮТ “не відійде від трибуни”, поки ВР не розгляне законопроекти про імпортні мита, про встановлення обмежень на торговельні надбавки на основні продукти харчування в супермаркетах і про поповнення імпортними основними харчовими продуктами українського ринку на безмитній основі.
Також прем’єр наголосила на тому, що уряд вніс ще 30 ключових для економіки законопроектів, розгляд яких, за її словами, сьогодні блокується.
Крім того, Юлія Тимошенко заявила, що вона починає діяти “достатньо жорстко” і більше не буде спостерігати за тим як “розчиняються у повітрі” гроші українських громадян.