Тимошенко у рейтингу найвпливовіших жінок опустилася на 30 сходинок
Американський журнал Forbes опублікував щорічний рейтинг найвпливовіших жінок світу. До списку видання увійшли жінки, які стоять на чолі своїх країн, найбільших компаній або впливових організацій. Система оцінок передбачає два критерії - кількість згадок у пресі і масштаби очолюваної ними організації.
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко цього року значно послабила свої позиції у рейтингу, посівши 47-му сходинку, порівняно з 17-ю минулого року.
Як інформує ТСН.ua, канцлер Німеччини Ангела Меркель вчетверте поспіль посіла в рейтингу перше місце. Меркель утримала титул попри те, що німецька економіка, яка процвітала до кризи, може втратити близько 6% за підсумками року.
Зазначимо, що рік тому представниця "слабкої статі" вольовим рішенням домоглася відстрочення пенсійного віку, розширила гендерну пропорцію в органах управління й збільшила фінансову допомогу при народженні дітей.
Меркель стала єдиною жінкою-політиком, яку удостоїли місця в першій десятці рейтингу найвпливовіших представниць прекрасної статі, всі інші - представниці бізнесу.
Всього в рейтингу 72 голови, президенти, віце-президент, генеральні та виконавчі директори, координатори і провідні фахівці великих компаній. Серед решти 28 - шість президентів країн, три прем'єри, дві королеви, два міністри економіки, двоє суддів, держсекретар США і перша леді США.
Друге місце в рейтингу зберегла за собою керівник американської Федеральної корпорації зі страхування депозитів Шейла Бейр. Значення її організації істотно зросло в період фінансової кризи. Щоб домогтися розширення сфери впливу корпорації, Бейр довелося вести напружений діалог із такими значними фігурами в економіці США, як директор ФРС Бен Бернанке і міністр фінансів США Тімоті Гайтнер.
На третьому місці - глава PepsiСo 53-річна Індра Нуйі.
До топ-10 найвпливовіших жінок світу увійшли також виконавчий директор Anglo American Синтія Керролл, голова Kraft Foods Айрен Розенфельд, Хо Чінг з Сінгапуру, що керує корпорацією Temasek Holdings, Еллен Кульман, що стоїть біля керма Dupont, Анджела Брейлі, гендиректор Wellpoint, Енн Ловерджен, шеф французької Areva, і Лінн Ілсінха, що очолює Sunoco.
Ці пані, котрі успішно керують мільярдними активами, витіснили на 35-ту позицію спікера палати представників США Ненсі Пелозі, на 56-ту - голову Держдепартаменту США Гіларі Клінтон.
Доволі владна й активна перша леді США Мішель Обама опинилася тільки на 40-й сходинці. Схоже, вона була дуже зайнята облаштуванням побуту в Білому домі і після перемоги на виборах більше прославилася як модниця, ніж юрист із дипломом Гарварду.
Як і Україна, з однією представницею в списку Forbes значаться Аргентина, Австралія, Бангладеш, Бельгія, Чилі, Фінляндія, Німеччина, Гонконг, Ісландія, Індонезія, Ірландія, Ізраїль Італія, Йорданія, Ліберія, Нідерланди, Нова Зеландія, Філіппіни, Південна Африка, Південна Корея, Іспанія, Швейцарія, Туреччина і ПАР. Дві найвпливовіші жінки представляють Сінгапур, по три - Індію і Францію, чотири - Великобританію, а США - 63.