Торговці сувенірами з площі Ринок пікетують ресторан Козловського
Дві жінки-підприємниці обіцяють оголосити голодування, якщо їм не повернуть їхніх грошей
Дві львівські підприємниці, які раніше торгували сувенірами на возиках на площі Ринок, організували низку індивідуальних акцій протесту біля ресторану «36По» та бару «Кілішкова». Ірина Давидова та Світлана Березюк вимагали від власників закладів повернути їм гроші за оренду (близько 150 тис. грн), які вони сплатили на початку сезону, але через карантин та відсутність туристів не змогли розпочати роботу.
Жінки упродовж тижня майже щодня стоять біля «36По» та «Кілішкової» з акцією протесту. Щоразу до входу підприємниці прикочують невеликий возик, на якому наклеєні плакати з гаслами «Банда кришує банду», «"Друзі", віддайте наші гроші», «Всіх не купите, все не порішаєте», «Пограбували нас – пограбуєте місто».
У такий спосіб жінки домагаються повернення заборгованих їм грошей від власника «36По», найбагатшого депутата Львівської міськради Григорія Козловського з партії «Європейська солідарність», та власників «Кілішкової» – екс-депутата міської ради Анатолія Крачковського та його бізнес-партнера, нині кандидата в депутати Львівської обласної ради від «ЄС» Олега Іваша.
Раніше ZAXID.NET уже детально описував цю ситуацію. Підприємниці кілька років торгували сувенірним крамом на возиках біля ресторану «Веранда» Григорія Козловського на площі Ринок. Гроші за оренду пересувних яток протягом останніх двох років з них збирали екс-депутат Львівської міської ради Анатолій Крачковський та його бізнес-партнер Олег Іваш, які взяли ці возики у Козловського в суборенду. Гроші жінки платили без чеків та без укладання письмових угод.
Цьогоріч перед початком сезону представник Крачковського та Іваша Назарій Цихуляк зібрав з підприємниць гроші, а коли Ірина Давидова та Світлана Березюк через карантин та брак туристів відмовилися торгували і попросили повернути їхні авансові кошти, то отримали відмову. Світлані Березюк лише після сварки повернули гроші – це було майже 28 тис. грн, натомість Ірина Давидова донині не може забрати свої 146 тис. грн. Власники возиків, Крачковський та Іваш, за словами жінок, погрожували їм та відмовлялися повертати гроші, а також посилалися на депутата Козловського, що нібито віддали частину грошей йому ще в січні і він їх точно не поверне.
«Люди, які взяли в нас гроші, є власниками цих закладів, які ми пікетуємо. Ми хочемо, щоб нас побачили та почули, якщо в цих людей є совість. Якщо надалі на нас не звертатимуть уваги, то ми почнемо голодування. Можливо так вдасться привернути увагу до нашої проблеми», – розповіла в коментарі ZAXID.NET Ірина Давидова.
За словами підприємниць, працівники «36По» та «Кілішкової» кілька разів викликали муніципальну варту, щоб прибрати їх від закладів. Але оскільки акція протесту була легальною, то жінки залишилися на своєму місці.
«Біля «36По» спочатку до нас вийшла дівчинка-адміністратор і попросила нас вступитися, але ми не пішли. Потім прийшли муніципали, але в нас було все добре, бо ми заздалегідь зареєстрували це як місце проведення протесту», – розповіла Світлана Березюк.
Улітку підприємниці подали заяви про здирництво та тиск до поліції. У них, зокрема, вони вимагали відкрити провадження проти Анатолія Крачковського та Олега Іваша за ст. 190 ККУ – шахрайство, проте у Галицькому районному відділі поліції їм відмовили у відкритті провадження. Правоохоронці послалися на те, що у цій ситуації вони не вбачають криміналу. Опісля Ірина Давидова звернулася до Галицького районного суду зі скаргою на дії поліції, який ухвалою від 2 жовтня 2020 року зобов’язав поліцію внести інформацію до Єдиного реєстру досудових розслідувань та провести перевірку за заявою.
До слова, раніше Анатолій Крачковський у коментарі ZAXID.NET не заперечив, що торговці платили йому гроші, та наголосив, що зі свого боку зобов’язання виконав. Він також заявив, що вимоги підприємців повернути гроші через карантин та відсутність туристів вважає маніпуляцією. Водночас Олег Іваш повідомив, що більшість підприємців, які торгують сувенірами на возиках, погодилися на їхні умови та раніше претензій не висували, а незадоволеними були нібито «два-три підприємці».
Крачковський та Іваш на запитання про те, чому не укладали письмові угоди з торговцями та збирали гроші готівкою без чеків, відповіли, що не знають цього, оскільки нібито не брали безпосередньої участі у збиранні грошей.