Третина переселенців з Донбасу страждають на посттравматичний розлад

ВПО не отримують необхідної допомоги через високу вартість лікарських послуг та ліків

32% українських внутрішніх переселенців страждають на посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) через війну на Донбасі. Про це йдеться у дослідженні організації International Alert на тему «Приховані наслідки конфлікту: Проблеми психічного здоров’я внутрішньо переміщених осіб».

Серед 2203 респондентів, опитаних по всій Україні, було виявлено високий рівень поширеності психічних розладів, депресії (22%) та тривоги (17%), особливо серед жінок.

«Це істотно впливає на сімейні та суспільні відносини, здатність працювати або виконувати навіть найпростіші дії, такі як ходьба», – наголосили автори дослідження.

Крім того, зазначається, що 74% респондентів, які потребують лікування психіатричних розладів, не отримують необхідної допомоги, головним чином через високу вартість психіатричної допомоги та лікарських засобів.

Дослідження було проведено проведеного International Alert, Глобальною ініціативою у психіатрії, Лондонською школою гігієни і тропічної медицини та Київським міжнародним інститутом соціології.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук