Центр опіки сиріт збиратиме гроші, щоб викупити приміщення в облради

Майже 30 млн грн – стартова ціна колишнього навчального корпусу інтернату

Головні новини Львова 20.12Марта Когут, 20 грудня 2018, 16:46 803 1

Чотириповерхова австрійська будівля у самому центрі Львова, за адресою Короленка, 7, сьогодні порожня. Раніше тут був навчальний корпус Львівської середньої загальноосвітньої школи-інтернату №2. Сама будівля і територія належать обласній раді, у якій ще два місяці тому вирішили: це все треба продати.

«На аукціон виставлються не житлові приміщення. Це, по суті, три будівлі, загальна площа 2929 метрів. Аукціон буде відбуватися в системі Prozorro, після рішення аукціонної комісії», розповів в.о. начальника управління майном спільної власності облради Віктор Кусий.

Від моменту, коли депутати на сесії проголосували за продаж приміщення, за нього почав боротися отець Роман, який керує центром опіки сиріт при УГКЦ. Написав вже не одне звернення, аби депутати обласної ради переголосували. Однак голова обласної ради, в чиїй компетенції це питання, ще минулого тижня пояснив свою позицію. Чи змінилася його думка зараз, дізнатися не можливо, оскільки він у відряджені.

«Я, станом на сьогодні, не бачу можливості з приводу зміни цього рішення в жодній з депутатських груп чи фракції. На сьогодні, ключова необхідність – це поповнення бюджету розвитку», розповів голова Львівської облради Олександр Ганущин.

За оцінкою незалежного експерта, ймовірна ціна будинку – до 30-ти млн. грн.

«Ціна мала би бути, якщо це вільна продаж, то в межах 800 доларів за метр, то однозначно і приблизно. Якщо брати територію, якщо би вона продавалася з аукціону, я думаю десь 25-30 доларів за сотку», пояснив ріелтор Олег Феник.

Тим часом аукціонна комісія вже в січні планує почати електронні торги. Тож вже зробили першу оцінку майна 29 мільйонів 233 тисячі 680 гривень. Такою має бути стартова ціна. А тим часом отець Роман вирішив, якщо депутати не почують його прохань, то він із сиротами боротиметься за цей будинок на аукціоні.

«Це колосальна сума, і в нас немає таких грошей. Тому ми змушені говорити і закликати громадськість Львова, України і цілого світу про те, щоби гуртуватися і збирати на таку ціль кошти», розповів о. Роман Прокопець, голова центру опіки сиріт УГКЦ.

Головною умовою купівлі продажу є незмінне цільове призначення, а саме лише для освітніх потреб. Тобто власник приміщення мав би там зробити приватну школу чи університет. Принаймні, так запевняють в облраді.

Нагадаємо, 12 грудня Львівська міська рада також зверталась до Львівської обласної ради з проханням скасувати рішення щодо продажу на аукціоні будівлі колишньої Львівської середньої загальноосвітньої школи-інтернату на вул. Короленка, 7. Мерія просила передати це приміщення Центру опіки сиріт Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук