Цимбалюк заявляє, що ДПА «гробить» підприємців
Голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк 17 березня під час засідання колегії ЛОДА заявив, що «коли ДПА області накладає штрафні санкції на підприємство, річний оборот якого 1 млн, а штраф – понад 5-6 млн грн, – це говорить про те, що ми спеціально гробимо це підприємство».
Заслухавши звіт голови Державної податкової адміністрації у Львівській області Віталія Пекарчука про виконання місцевих бюджетів на Львівщині у 2010 році, Михайло Цимбалюк попросив назвати суму, яку ДПА не вдалось залучити до бюджетів.
«ДПА у Львівській області в 2010 році забезпечила виконання з 12 місяців виконання розрахункової бази, яка доводиться Державною податковою службою до області за вісім місяців. Загальна сума недоотримання склала майже 500 млн грн», – сказав Пекарчук.
На запитання губернатора, з чим це пов’язано, головний податківець області сказав: «Можна було б сказати, що розрахунки, доведені до області…».
Михайло Цимбалюк на це відповів: «Ви працюєте в чіткій вертикалі, в ДПА, яка затверджує плани. Або ви не зуміли переконати тодішнє керівництво ДПА, що плани завищені, або не достойно відстоювали нашу область. Я не вірю, що є третє, що можна сказати про непрофесіоналізм. Ви людина з великим досвідом роботи. Але коли ми сьогодні вимагаємо від держбюджету - дайте гроші на об’єкти соціально-культурної сфери, на дороги, нам чітко кажуть: «А чому ваша ДПА не дала стільки-то мільйонів?». Якби з тих майже 500 млн 100 млн ми попросили на дороги, ми б нині такий стан не спостерігали. Це дуже серйозний негатив. Скільки не надійшло коштів до місцевих бюджетів з податків?».
Віталій Пекарчук зазначив: «Щодо першого питання, я працюю на цій посаді з 12 липня 2001 року, в другому півріччі 2010 року ми тільки в одному місяці - в серпні – не виконали плани, оскільки нам довели планову цифру вперше в історії у розмірі 580 млн грн, ми зуміли взяти 530 млн грн. Всі решта місяці виконали доведене завдання, 2011 року виконали плани за січень, лютий, забезпечуємо виконання березня. Я не міг за півроку наздогнати те відставання, яке блуло допущено в першому півріччі. Щодо місцевих бюджетів, ми забезпечили показники мінфіну, а до виконання планових показників місцевих рад ми не добо ради 130 млн грн (87% виконання)», – сказав податківець.
Михайло Цимбалюк зазначив, що сума у 130 млн є серйозною і свідчить про те, що податківці на місцевому рівні фактично не долучаються до процесу формування бюджету, затвердження і перегляду.
«Я не хочу перекладати вину на когось, але на одній з апаратних нарад я просив місцеві ради при розгляді показників місцевого бюджету на 2011 рік обов’язково залучати представників підрозділів ДПА. Не завжди радо там, де їх залучають, прислухаються до їх думки», – сказав Пекарчук.
Водночас, Цимбалюк резюмував: «Кколи ми сьогодні працюємо, як пожежна команда, а ДПА області накладає штрафні санкції на підприємство, річний оборот якого 1 млн грн, а штраф – понад 5-6 млн грн, – це говорить про те, що ми спеціально гробимо це підприємство. Ми про це говорили не раз. Не всі керівники можуть підняти це на рівень обласної влади, більшість або згортають виробництво, або йдуть в тінь. Це не державна позиція. Обласна ДПА в нових податкових умовах ще не адаптувала свою роботу для сприяння малому і середньому бізнесу. ми сьогодні не дамар оцінку роботи ДПА, але обов’язково її дамо вам як керівнику», – пообіцяв голова ЛОДА.
Як інформував ZAXID.NET , 17 березня Михайло Цимбалюк у коментарі журналістам наголосив, що Голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк має серйозні зауваження до роботи ДПА у Львівській області.