Україна знову відправить військові кораблі через Керченську протоку
Олександр Турчинов закликав міжнародні організації, зокрема ОБСЄ, допомогти Україні здійснити новий похід
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що Україна готує новий прохід військових кораблів через Керченську протоку.
«Це для нас принципово. Якщо ми зупинимось і відступимо, то Росія фактично виконає своє завдання із захоплення Азовського моря, пред'явить світу самовизначені нові морські кордони в Чорному морі, де-факто легалізувавши окупацію Криму», – сказав Турчинов в інтерв’ю ВВС Україна, відповідаючи на питання, чи будуть українські військові кораблі ще намагатися пройти через Керченську протоку.
Він додав, що з проходженням кораблів не слід зволікати.
«Ми пропонуємо і нашим партнерам взяти участь у цьому проході з українських Чорноморських портів до українських портів на Азовському узбережжі. Будемо запрошувати представників ОБСЄ та інших міжнародних організацій, щоб вони були присутні на наших кораблях, для того, щоб довести всьому світу, що Україна та її моряки не порушують жодних законів і міжнародних правил», – повідомив Турчинов.
Він також додав, що було б логічним, щоб в Азовському морі на допомогу Україні з'явились кораблі НАТО.
«Поки що така наша ініціатива не отримала відповіді. Але я сподіваюся, що під час наступного проходу українських військових кораблів через Керченську протоку вони хоча б відправлять до нас своїх спостерігачів», – наголосив секретар РНБО.
Нагадаємо, 25 листопада у Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ протаранили та відкрили вогонь на ураження по корабельній групі ВМС України.
Росіяни захопили 2 українських катери, 1 буксир та 24 українських військовослужбовців. Троє з українських моряків зазнали поранень. Усіх затриманих моряків та працівників СБУ, які були на борту, затримали представники російських окупаційних сил. Їм висунули звинувачення у «порушенні кордону».
Згодом українців етапували до Москви у СІЗО «Лефортово», трьох поранених утримують у медблоці слідчого ізолятора «Матросская тишина».
За словами уповноваженої ВР з прав людини Людмили Денісової, статус українських моряків як військовополонених, згідно з Женевською конвенцією, передбачає «особливу» модель їхнього звільнення.