Туризм приносить Україні близько 15 млрд грн прибутків щорічно
20 років тому туристичного ринку України не було, а ще 10 років тому він створювався спонтанно. Якщо в 90-х на туристичному ринку були присутні тільки дві державні структури: БММТ «Супутник» і «Інтурист», де працювали досвідчені фахівці, в основному віком після 40 років, то зараз в Україні діє 8,5 тисяч туристичних компаній.
Про це йдеться у статті видання «Дело».
«У 90-х роках фірми не вели облік туристів, та й кількість клієнтів тоді можна було перерахувати по пальцях. Сьогодні ж кожна туристична контора продає в 40 разів більше турів», - йдеться у матеріалі.
«Якщо говорити про динаміку розвитку, то туристичний ринок в Україні зараз займає лідируюче місце серед пострадянських країн. Сьогодні туризм вважається одним з перспективних напрямів соціально-економічного розвитку країни, регіонів, міст. Як вже відомо, частка туризму становить близько 10% світового валового національного продукту, 7% загального обсягу інвестицій, 11% світових споживчих витрат, 5% усіх податкових надходжень і третину світової торгівлі послугами. Від функціонування туризму безпосередньо залежить життєдіяльність понад 40 галузей економіки України та близько 10 - 15% її населення», - зазначається у статті.
«Туризм став однією з провідних галузей української економіки, яка приносить прибуток - приблизно 15 мільярдів гривень щорічно. У туристичній галузі зайнято близько 8% населення України.
«У всі часи критерії відбору туристичних путівок були однакові - це ціна, якість і надійність. Можна говорити хіба що про різні уподобання у виборі. Раніше в першу чергу був інтерес до пам'яток - нова країна, нові враження. Зараз - 50% чистий відпочинок і 50% пізнавальний інтерес. Турист став досвідченим, перебірливими, і в більшості випадків він точно знає, чого хоче. Але ж ще 15 років тому наш громадянин був готовий виїхати в будь-яку «закордон», так як все було в новинку і починати освоювати зарубіжжя можна було з будь-якої країни», - йдеться у статті.