У 2018 році найвище чиновництво в Україні зобов'яжуть знати англійську або французьку мови

У переліку — голови держадміністрацій, керівників апаратів Конституційного Суду України, Верховного Суду тощо.

З 1 травня 2018 року набуде чинності норма закону про державну службу, яка передбачає надання атестата про вільне володіння однією з мов Ради Європи для претендентів на посаду чиновника категорії А. Про це повідомив глава Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко, передає «Інтерфакс-Україна».

«З наступного 1 травня набуде чинності наступна норма закону, яка стосуватиметься вищих чиновників — посадових осіб категорії А, які будучи кандидатами на цю посаду, повинні демонструвати знання однієї з мов Ради Європи — це англійська або французька», — сказав Ващенко.

Він також нагадав, що з 1 травня 2017 року набула чинності норма про необхідність подання атестата вільного володіння державною мовою для претендентів на посади державної служби.

Згідно із законом про державну службу, категорія «А» – це вищий корпус державної служби. Зокрема, це посади державного секретаря Кабінету Міністрів України та його заступників, державних секретарів міністерств; керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Кабінету Міністрів України, та їх заступників; керівників апаратів Конституційного Суду України, Верховного Суду, вищих спеціалізованих судів та їх заступників, керівників секретаріатів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та їх заступників, голови Державної судової адміністрації України та його заступників; голів місцевих державних адміністрацій; керівників державної служби в інших державних органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України.

До слова, у квітні президент Петро Порошенко закликав українців вивчати англійську мову для саморозвитку і спрощення інтеграції у світове співтовариство.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук