Підтримати, допомогти та покращити бізнес середовище – таким є один із пріоритетів компанії ДТЕК в рамках проекту Стратегія соціального партнерства у селищі Добротвір Львівської області.
Саме завдяки цим програмам маленький цех по виготовленню молока у селищі Добротвір, що був заснований ще у 90 роках, отримав можливість перерости у повноцінний молочний завод. З моменту заснування виробничий цех декілька разів був змушений закриватися, але директор не полишав мрію про відновлення роботи.
Відтак у 2014 році за підтримки ДТЕК у вигляді поворотної фінансової допомоги мрія втілилася у життя.
Сьогодні школи, лікарні, працівники ДТЕК Добротвірської ТЕС та мешканці Кам’янко-Бузького району мають можливість споживати справді якісне і корисне молоко «Галицький фермер».
За словами керівника молочного заводу Володимира Слюза, їхня продукція конкурентоспроможна із іншими молочними виробництвами України, саме завдяки фінансовій поворотній допомозі компанії ДТЕК: «Завдяки вчасній допомозі ДТЕК у розмірі 110 тис. гривень ми змогли відновити нашу роботу, придбавши обладнання європейського рівня, а також модернізувавши саме приміщення і структуру заводу. Ми співпрацюємо із багатьма фермерами і платимо їм достойну ціну, можна навіть сказати, найвищу на ринку, а це 4 гривні за кілограм молока. І наша продукція виготовляється без різних хімічних добавок та порошків».
Після запуску нового заводу було виграно тендер на постачання молочної продукції працівникам ДТЕК Добротвірської ТЕС.
«Ми сьогодні закуповуємо продукцію молочного заводу. І для них це дуже важливо. Якби у них був товар, але не було ринку збуту, то тоді б вони жодним чином не вижили. У чесній і прозорій боротьбі вони виграли тендер на постачання свого продукту працівникам теплової електростанції. І це логічно, адже вони вже є кращі на ринку, вони вже конкурентоспроможні. Сподіваюсь, що незабаром вони працюватимуть з нами і за межами Добротвора», - розповідає Вікторія Гриб, керівник департаменту зі сталого розвитку ДТЕК Енерго.
Наразі проводиться випуск лише однієї позиції продукції – молока, але команда молокозаводу уже працює над запуском новинок - йогуртів, сирів, кефірів та іншої продукції. Цього року молокозавод повинен повернути надану безвідсоткову фінансову допомогу, щоб цими коштами могли скористатися для розвитку інші підприємці у Добротворі.
Нагадаємо, що компанія ДТЕК за 4 роки інвестувала у соціальні проекти Львівської області майже 18,5 млн. гривень. Зокрема, найбільше коштів виділили селищу Добротвір – 13,5 млн..
Співпраця селищної влади і ДТЕК у Добротворі за останні чотири роки реалізовувалась у п’яти напрямках: охорона здоров’я, енергоефективність, покращення соціально-значущої інфраструктури, розвиток бізнес-середовища та підвищення активності громади. Основна мета кожного проекту у всіх 5-ти сферах – це покращення якості життя громади міста не лише сьогодні, але й у перспективі. У цьому полягає стратегічний підхід ДТЕК до планування соціальних інвестицій.