У Городку батьки з ночі займають чергу, щоб дітям виготовити ID-картки
Свої перші ID-картки не можуть по декілька місяців виготовити 14-річні мешканці Городоцького району. Аби потрапити у приймальню міграційної служби – батьки підлітків записуються у чергу ще з ночі. Оббивають пороги відомства і ті, хто хоче отримати закордонний паспорт або ж замінити український.
Обідня перерва у міграційній службі в Городку щойно закінчилась, а люди навіть не відходили від дверей. Марія Стреха хоче виготовити паспорт, аби влаштуватися на роботу. У Городок із села Татаринів їздить вже півроку.
«Я приїжджаю і вже 45, 43, то 22 у списку. Коли 22 – і то не проходжу. Сьогодні 43 і навряд чи я пройду, але чекаю», – каже відвідувачка Марія Стреха.
Є й такі, що вже кілька місяців не можуть забрати свого першого головного документа.
«Десь в липні здавали паспорт – здали. І чотири чи п'ять разів я приїжджав, було закрито», – каже 14-річний Роман Цибульський.
«Не працювала система, було закрито. Приїхав і поїхав назад, – розповідає бабуся хлопця Любов Цибульська, – Зараз у списку 51. Наші документи вже взяли, чекаємо. Видають вони швидше».
Станом на другу дня у списках вже 59 відвідувачів. А в кабінеті приймають лише одинадцятого. Сину Анни Пристави потрібна ІD-картка, тож аби цього разу точно здати документи – чергу зайняли о дванадцятій ночі.
«Перед тим приходили після обіду, десь близько четвертої години. Це нереально було стати, казали, що не потрапимо. Тому ми приїхали вночі, спали в машині. Всі стояли – люди чекали в машинах своєї черги», – розповідає відвідувачка Анна Пристава.
Управління в Городку не працювало з серпня. Тут перемикали канали із супутникового на 3G зв’язок. І з роботою техвідділ відомства затягнув аж до сьомого жовтня. Та й то налагодили систему лише на одному комп’ютері. Його дві інспекторки ділять поміж собою.
«Якщо людина звертається по втраті паспорта, то я згідно своїх функціональних обов’язків, сідаю і приймаю, бо одна система тільки працює», – пояснює головний спеціаліст Лілія Конзелюк.
Коли налаштують систему на другому ком’ютері не знають навіть в Головному управлінні міграційної служби Львівщини. До кінця року у Городку не зможуть й збільшити штату. Аби уникнути нічних черг, радять дотриматися простого правила.
«Будь-яка людина повинна прийти о 9 ранку, коли відкривається робота територіального підрозділу, зайняти відповідно чергу, здати документи, а не створювати якісь такі окремі схеми, для того щоб породжувати нездорові чутки», – додала в.о. начальника головного управління ДМС Львівщини Іванна Іваночко.
Схожа ситуація й у Бориславі, Трускавці, Турці та Сколе, бо й там працюють лише за одним комп’ютером.