У готелі "Супутник" відбулося інтеграційне навчання рятувальників Львова до Євро-2012
Сьогодні, 18 червня, на базі готелю "Супутник" у Львові відбулися планові показові навчання з ліквідації надзвичайної ситуації та рятування людей на об’єктах проведення чемпіонату Євро-2012. Як поінформував заступник начальника Головного управління МНС у Львівській області, полковник Валерій Глобенко навчання змодельовані з максимальною наближеністю до реальних умов.
За його інформацією, сценарій навчань передбачає, що в одному з номерів на п’ятому поверсі готелю розпочалася пожежа, що швидко розгортається. Частину людей евакуйовано, а частина - "відрізана полум’ям". Вони вибігли на балкони п’ятого, шостого поверхів та на дах. Рятувальникам потрібно ліквідувати пожежу, яка швидко переростає в надзвичайну ситуацію, евакуювати людей, надати їм першу медичну допомогу, а також допомогу від отруєння та опіків.
До навчання загалом залучено 155 осіб та 28 одиниць техніки. Серед них - 87 працівників Головного управління МНС у Львівській області, 6 працівників Львівського гірського пошуково-рятувального загону МНС України, що евакуйовували людей за допомогою альпіністського спорядження, медичні бригади центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Також відпрацьовували сценарій аварійні бригади ВАТ "Львівгаз", ВАТ "Львівобленерго", ЛМКП "Львівводоканал", працівники служби охорони громадського порядку та працівники готелю. Окрім цього було повноцінно розгорнуто пересувний пункт управління, з роботою усіх необхідних засобів зв’язку, медпункт та залучено пересувну хіміко-радіометричну лабораторію.
Як прокоментував ZAXID.NET директор департаменту "Євро-2012" Львівської міської ради Олег Засадний, сьогоднішній захід - "це випробування наших сил".О.Засадний додав, що нещодавно ознайомився із досвідом МНС Австрії у підготовці до проведення чемпіонату. "Вони теж не підходять до проведення чемпіонату як до чогось надзвичайного. Чемпіонат - це частина життєдіяльності міста. Це - проведення спортивних заходів, масове скупчення людей. На такі випадки є прописані процедури, як у них, так і в нас. Ми бачили роботу нашого МНС і під час 750-річчя Львова, коли було понад 300 тис. людей, і під час приїзду Папи, коли зібралося більше мільйону людей. Думаю, якщо держава профінансує в достатній мірі придбання техніки, то наші працівники МНС зможуть добре виконати своє завдання. Зважаючи на кількість людей, яких вони рятують, на них можна покластися".
З початку року у Львівській області виникло 740 пожеж.
У ситуаціях різного характеру, за даними головного управління МНС у Львівській області, загинуло 266 людей, в тому числі п’ятеро дітей.
На Львівщині рятувальні підрозділи МНС здійснюють за день, в середньому, 58 виїздів.