<

У листопаді об'єкт «Укриття» на ЧАЕС почнуть закривати захисною аркою, - Мінекології

Проект арки «Укриття» на ЧАЕС

На Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) завершуються роботи по спорудженню нової «арки» (безпечного конфаймента), яка повинна закрити об'єкт «Укриття», що під ним знаходиться зруйнований четвертий енергоблок. Арку почнуть насувати 3 листопада, поінформував на своїй сторінці у Facebook міністр екології Остап Семерак.

«Провів цілий день у зоні відчуження. Хотів на власні очі переконатися у тому, як завершуються роботи по підготовці насування арки, яке має розпочатися вже 3 листопада. Роботи виконуються якісно і завершаться вчасно. Хочу відзначити в першу чергу українських інженерів та будівельників, які розробили та втілили унікальну технологію будівництва стіни на четвертому енергоблоці. Завдяки іх спорудженню, арку вдасться з'єднати з енергоблоком абсолютно герметично», - написав Семерак.

Також, міністр екології анонсував плани в майбутньому відмовитися від використання в зоні російського газу. За його словами, цього можливо досягти за рахунок енергозбереження, переходу на альтернативні джерела палива та поновлювані джерела енергії. У зоні вже працює інсинератор – установка, що працює на твердому паливі. Крім того, є плани розмістити в зоні сонячні батареї.

Семерак уточнив, що назаразі у зоні відчуження працюють 10 тис. осіб.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко пообіцяв, що Україна зобов'язується у встановлені строки завершити будівництво нового безпечного конфайнмента (НБК) на Чорнобильській атомній електростанції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук