У Луцьку хочуть забрати з інфекційної лікарні шкірвендиспансер
Представники міської санепідстанції, медики та екологи під час засідання прес-клубу у Луцькій міській раді обговорили ймовірність перенесення шкірно-венерологічного диспансеру в приміщення оздоровчого комплексу на Дубнівській, 26, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Луцької міської ради.
На адресу міської ради надійшов лист, підписаний головою обласної ради Анатолієм Грицюком "Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Луцького міського голови, депутатів Луцької міської ради щодо складної ситуації в обласній інфекційній лікарні внаслідок розміщення в ній шкірно-венерологічного диспансеру". Сесія обласної ради 15 травня 2009 року вирішила прийняти звернення депутатів облради, у якому, зокрема, йдеться: „стан матеріальної бази інфекційної лікарні погіршився з 2002 року у зв’язку з переведенням на її площі обласного шкірно-венерологічного диспансеру, в палатах перебуває по 7-8 хворих. Відсутність ізоляції хворих в індивідуальні палати та бокси створює постійну загрозу виникненню внутрішньолікарняної інфекції... З огляду на вищенаведене, просимо розглянути питання щодо розміщення шкірно-венерологічного диспансеру в приміщенні оздоровчого комплексу по вул. Дубнівській, 26а”.
Така ініціатива депутатів облради стурбувала санітарні та екологічні служби обласного центру. 12 червня відбулося засідання міської протиепідемічної комісії, яка одностайно визнала неприйнятним запропонований варіант з огляду на таке: будівля оздоровчого комплексу розташована у водоохоронній зоні Дубнівського водозабору КП "Луцькводоканал"; на відстані близько 18 метрів розміщена хлораторна, у якій зберігається у балонах газоподібний хлор; під’їзна дорога пролягає через територію Дубнівського водозабору, який є зоною суворого охоронного режиму.
Участь у засіданні прес-клубу Федір Кошель, головний санітарний лікар Луцька та району Іван Ульчак, головний інженер КП "Луцькводоканал" Сергій Строк, провідний спеціаліст відділу екології Луцької міської ради Олег Гелета.
Зокрема, головний санітарний лікар Луцька та району Іван Ульчак наголосив, що територія КП "Луцькводоканал", поруч з якою розташований оздоровчий комплекс - закрита установа режимного характеру, яка забезпечує водою третину міста. А відтак важко передбачити наслідки для здоров’я лучан, коли поруч з режимним об’єктом знаходиться вогнище інфекції. Більше того, у разі розміщення диспансеру на Дубнівській, постане потреба з транспортуванням та утилізацією інфікованих біологічних відходів. А це теж небезпечно, оскільки поруч працює персонал водоканалу, який належить до декретованого контингенту, тобто - проходить медогляд щодо кишкових та вірусних інфекцій двічі на рік. Поруч із оздоровчим комплексом - територія інтернату, яким сусідство з хворими на шкірні та венеричні захворювання також протипоказане. Свої застороги ініціативі депутатів облради висловили й екологи. Адже поруч - природоохоронна смуга водної артерії Луцька - річки Стир.
Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Федір Кошель зазначив, що міська влада розділяє стурбованість депутатів облради щодо ситуації в обласній інфекційній лікарні, а тому сприятиме пошуку відповідного приміщення для шкірно-венеричного диспансеру.
Оздоровчий комплекс "Круча" передано готельним господарством м. Луцька на баланс підприємства "Волиньводоканал" 1991 року. У 1992 році підприємство перейшло у міську комунальну власність з усім майном, яке знаходилось на його утриманні. КП "Луцькводоканал" створило тут оздоровчий профілакторій підприємства, коштом "Луцькводоканалу" й до сьогодні утримується й власне оздоровчий комплекс, і територія біля нього. На об’єкт комунального майна оформлено право власності 29.05.2003 року, законність якого на даний час оскаржується в суді позовом прокурора Волинської області в інтересах Волинської обласної ради до Луцької міської ради.