У Луцьку з’явилася вулиця Івана Богуна
Депутати Луцької міської ради з другого разу підтримали рішення про зміну назви частини вулиці Ярослава Стецька на ім’я Івана Богуна. Раніше ця частина вулиці у районі Львівської носила ім’я Романа Шушевича, проте з появою вулиці Генерала Шухевича її приєднали до вулиці Ярослава Стецька. Про це йшлося під час 39-ї сесії Луцької міськради 29 квітня.
Як поінформували ZAXID.NET у департаменті інформаційної політики Луцької міської ради, мешканці цього відрізка вулиці вже тричі за два роки зверталися до Луцького міськвиконкому з проханням перейменувати їхню частину шляху, мотивуючи свою пропозицію тим, що до них іноді не доходить кореспонденція. Додамо, що колишня Романа Шухевича та Ярослава Стецька сполучені лише вузькою стежкою.
Директор департаменту інформаційної політики Олександр Пирожик додав, що нову назву вулиці - Івана Богуна - схвалено і Творчою комісією з упорядкування вулиць, так і Громадською радою.
На запитання депутатів із залу, скільки це коштуватиме, луцький керманич Богдан Шиба відповів, що перейменування нічого не коштує, а нові таблички і так доведеться виготовляти.
Іван Федорович Богун (точна дата народження не встановлена) - уродженець Вінничини, герой Визвольної війни 1648-1654 років під проводом Богдана Хмельницького. Прославився під час відомої битви під Берестечком 1651 року. Коли Хмельницький в погоні за зрадниками-татарами залишив поле битви, Богун із трьома сотнями козаків узяв бій на себе. Вражаючи своїм героїзмом, козаки під його керівництвом вивели більшу частину козацького війська з оточення.
Іван Богун - єдиний із козацьких полковників, хто не підписав 1954 року відомої всім угоди на підданство московському цареві. Через те зазнав великих поневірянь і після смерті Богдана потрапив до в’язниці Маріїнської фортеці.
Після визволення з в’язниці, співпрацюючи з польським військом, Іван Богун розробив детальну схему тактики козацького бою з метою об’єднання Лівобережної та Правобережної України в єдину Державу. Проте посланець, яким він передавав таємний лист ватажкам козацьких військ Лівобережної України, зрадив Богуна і передав цей лист у руки польському королю Яну Казимиру.
17 (27) лютого 1664 року за вказівкою польського короля Іван Богун страчений ляхами поблизу Новгорода-Сіверського. Цьогоріч виповнюється 345 років від дня загибелі Івана Богуна, який, до речі, був одним із найулюбленіших героїв Тараса Шевченка.