У львівських старшокласників виробляють імунітет проти корупції
Сьогодні, 17 січня, у Львівській класичній гімназії при ЛНУ ім. Франка пройшов відкритий урок з антикорупції. Інтерактивні інноваційні уроки на тему антикорупції в шкільному курсі "Правознавство" для старшокласників проводяться у школах Львівської області з грудня 2007 року.
Уроки з антикорупції розробили громадська організація "Центр єднання європейської молоді "За спільне майбутнє" спільно з Головним управлінням освіти і науки Львівської ОДА у межах ініціативи, підтриманої проектом "Гідна Україна", що здійснюється за фінансування Агентства США з Міжнародного розвитку.
Під час уроку демонструють 20-хвилинний фільм "Як не стати жертвою корупції: для старшокласників, і не тільки..". Також за допомогою інтерактивної групової техніки учні напрацьовуватимуть визначення корупції, а потім зможуть ознайомитися із основними положеннями чинного законодавства про корупцію.
Загалом із 1 450 середніх загальноосвітніх шкіл Львівської області "антикорупційними" уроками уже охоплено понад 1 000. "За період з грудня 2007 до січня 2008 року уже прочитано 847 таких уроків", - повідомила сьогодні, 16 січня, під час прес-конференції керівник проекту, директор Львівського обласного гендерного центру Лілія Гук.
Вона поінформувала, що першим етапом реалізації цього проекту було проведення у жовтні-листопаді 2007 року серії тренінгів "Методика впровадження та викладання інтерактивних інноваційних уроків "Школа антикорупції" для вчителів історії та правознавства у Франківському, Галицькому, Личаківському районах м. Львова, а також у Пустомитівському, Золочівському, Перемишлянському, Мостиському, Кам’янко-Бузькому районах Львівської області. У цих тренінгах взяли участь 180 педагогів. "Вчителі правознавства особливо охоче відгукнулися на цю ініціативу. У них багато ідей щодо викладання цього уроку", - зазначила Л.Гук. Вона додала, що на допомогу вчителям видано посібник "Корупція та відповідальність за корупційні діяння".
Координатор ЦЄЄМ "За спільне майбутнє" Микола Чугаєвський додав, що якщо практика викладання "антикорупційних" уроків у цьому навчальному році матиме позитивні результати на Львівщині, то є надія, що "у майбутньому МОН поширить діяльність проекту на всю Україну".