З наступного тижня у львівських трамваях з’являться нові, більш зрозумілі схеми руху трамваїв. Про це у п’ятницю, 11 липня, під час брифінгу розповіла начальник відділу маркетингу ЛКП «Львівелектротранс» Ольга Бачинська.
Нову схему руху львівських трамваїв на волонтерських засадах розробив львівський дизайнер Єгор Каліберда.
«Півроку тому мене почали дратувати таблички у львівських трамваях, і я надумав щось із цим зробити. Спочатку я займався цим сам, а потім ми ще два місяці обговорювали питання з представниками Львівелектротрансу», – розповів дизайнер.
Згідно з новою концепцією, кожен трамвайний маршрут розфарбований в інший колір, що робить карту, на думку автора, більш зрозумілою. Відповідно до нової схеми змінили і дизайн табличок трамваїв – тепер вони стануть кольоровими, написи будуть великим шрифтом, щоб було зручно людям із слабким зором, а всередині салону на табличці буде позначено можливі пересадки на інший трамвай чи тролейбус. Автор навіть розробив власний шрифт для цифр номерів маршрутів, а саму схему зробив доступною для скачування. Найскладнішим із дизайнерського боку виявився маршрут трамваю №11, але й його вдалось реалізувати.
«Мінусом попередньої схеми є те, що на ній накладено маршути і трамваю, і тролейбуса, і все це на карті міста. Тому було складно орієнтуватись», – зазначила Ольга Бачинська.
Протягом наступного тижня у ЛКП «Львівелектротранс» планують відмити усі трамваї від графіті і несанкціонованої реклами та вже тоді розмістити оновлені схеми руху. Змінять згодом і лобові таблички, щоб уніфікувати ознакування трамваю.
За словами Ольги Бачинської, проект зміни схем руху та таблиць для «Львівелектротрасу» є доволі вартісний, адже оснастити треба 100 трамваїв та 70 тролейбусів.
«Що стосується тролейбусів, то ми зараз розглядаємо варіанти, як це реалізувати», – розповіла начальник відділу маркетингу. Вона також додала, що підприємство оплатить дизайнеру проект схеми руху тролейбусів у Львові.
Щодо розміщення таких схем на тролейбусних та трамвайних зупинках, у «Львівелектротрансі» обіцяють, що згодом візьмуться і за це. «Проблема в тому, що нам належать лише кінцеві зупинки, тому щоб розмістити схеми на проміжних зупинках, спочатку потрібно домовитись із районними адміністраціями, а на це потрібен час», – зауважила Бачинська.