У львівській інфекційній лікарні бракує місць для хворих на кір
Для них перепрофільовують інші відділення лікарні
Львівська обласна інфекційна лікарня переповнена хворими на кір. Станом на ранок 15 січня в лікарні перебувало 182 хворих, здебільшого діти різного віку. Як повідомила ZAXID.NET головна епідеміологиня області Наталія Тімко, хворих госпіталізують практично кожного дня. Місць у лікарні бракує, тож для пацієнтів з кором перепрофільовують інші відділення.
«Дітей від 29 днів до 2-х років госпіталізують у приймально-діагностичне відділення, де вони повністю ізольовані в боксах, які мають вихід на вулицю з кожної палати. Чому саме так? Бо тут, на базовому стаціонарі є відділення реанімації, а саме у маленьких пацієнтів найчастіше можуть бути ускладнення. Один з корпусів 3-го відділення на вул. Кирила і Мефодія повністю перепрофільований під кір. Раніше тут лежали діти з тонзилітами, грипом. 7-ме відділення на Лисенка, 45 - всі 3 поверхи перепрофільовані під хворих на кір», - повідомила Наталія Тімко.
Батьки, діти яких потрапили до лікарні, також кажуть про переповнення лікарні хворими, у палатах нерідко замість двох лежить чотири пацієнти.
«Зараз не до комфорту, про комфорт можна буде говорити тоді, коли діти одужають і повернуться додому. Ми нікому не відмовляємо у госпіталізації. І що робити, якщо в лікарні є місця на 16 дітей віком до 2 років, а захворіло 25? Ми всіх госпіталізуємо, щоб надати медичну допомогу», - каже Наталія Тімко.
За словами головної епідеміологині області, майже 75% хворих не мали вакцинації від кору або були неналежно вакциновані. Понад 60% людей, що захворіли, госпіталізують. Ускладнення від кору (пневмонія, запалення мозку, обструктивний бронхіт тощо) виникають у всіх вікових категоріях.
Нині дуже багато говорять про кір, але й досі не всі знають, що ліків від кору нема. Захистити від цього захворювання може лише вакцинація. І ще дуже важливо знати – якщо контактували з хворим на кір, треба зробити щеплення впродовж 72 годин з моменту контакту. Це допоможе зупинити спалах.
Коли зупиниться епідемія кору? Точної відповіді не може дати ніхто.
«Є два шляхи, які можуть зупинити епідемію: вакцинувати 95% мешканців області або чекати, коли всі невакциновані перехворіють кором», - каже Наталія Тімко.
За її словами, приблизно 30 тисяч мешканців області ще треба вакцинувати. За 11 місяців 2018 року вакциновано 83% дітей віком 1 рік та 77% віком 6 років, 89% дітей старше 7 років.
МОЗ у лютому розпочинає на Львівщині кампанію з вакцинації проти кору, оскільки наша область є лідером в Україні за кількістю хворих на кір. Торік захворіло майже 12 тисяч людей (8, 5 тисяч – діти). Двоє дітей померло від ускладнень кору. За дев’ять днів 2019 року захворіло 512 осіб (350 дітей). З них 338 хворих довелося госпіталізувати.
Кампанія з вакцинації розпочнеться 11 лютого. Зараз, за словами Наталії Тімко, складають списки дітей по кожній школі, які належно не вакциновані. Тоді проведуть роботу з батьками.
«Якщо батьки будуть згодні – будемо вакцинувати. Ніхто примусово щепити дітей не буде. Згідно з законодавством України у день щеплення батьки або опікуни мають підписати інформовану згоду на проведення вакцинації у присутності медичного працівника. Але сподіваємося на розсудливість батьків, адже всі вони хочуть, аби їхні діти були здоровими», - каже Наталія Тімко.