У львівській інфекційній лікарні бракує місць для хворих на кір

Для них перепрофільовують інші відділення лікарні

Хворих на кір госпіталізують практично кожного дня

Львівська обласна інфекційна лікарня переповнена хворими на кір. Станом на ранок 15 січня в лікарні перебувало 182 хворих, здебільшого діти різного віку. Як повідомила ZAXID.NET головна епідеміологиня області Наталія Тімко, хворих госпіталізують практично кожного дня. Місць у лікарні бракує, тож для пацієнтів з кором перепрофільовують інші відділення.

«Дітей від 29 днів до 2-х років госпіталізують у приймально-діагностичне відділення, де вони повністю ізольовані в боксах, які мають вихід на вулицю з кожної палати. Чому саме так? Бо тут, на базовому стаціонарі є відділення реанімації, а саме у маленьких пацієнтів найчастіше можуть бути ускладнення. Один з корпусів 3-го відділення на вул. Кирила і Мефодія повністю перепрофільований під кір. Раніше тут лежали діти з тонзилітами, грипом. 7-ме відділення на Лисенка, 45 - всі 3 поверхи перепрофільовані під хворих на кір», - повідомила Наталія Тімко.

Батьки, діти яких потрапили до лікарні, також кажуть про переповнення лікарні хворими, у палатах нерідко замість двох лежить чотири пацієнти.

«Зараз не до комфорту, про комфорт можна буде говорити тоді, коли діти одужають і повернуться додому. Ми нікому не відмовляємо у госпіталізації. І що робити, якщо в лікарні є місця на 16 дітей віком до 2 років, а захворіло 25? Ми всіх госпіталізуємо, щоб надати медичну допомогу», - каже Наталія Тімко.

За словами головної епідеміологині області, майже 75% хворих не мали вакцинації від кору або були неналежно вакциновані. Понад 60% людей, що захворіли, госпіталізують. Ускладнення від кору (пневмонія, запалення мозку, обструктивний бронхіт тощо) виникають у всіх вікових категоріях.

Нині дуже багато говорять про кір, але й досі не всі знають, що ліків від кору нема. Захистити від цього захворювання може лише вакцинація. І ще дуже важливо знати – якщо контактували з хворим на кір, треба зробити щеплення впродовж 72 годин з моменту контакту. Це допоможе зупинити спалах.

Коли зупиниться епідемія кору? Точної відповіді не може дати ніхто.

«Є два шляхи, які можуть зупинити епідемію: вакцинувати 95% мешканців області або чекати, коли всі невакциновані перехворіють кором», - каже Наталія Тімко.

За її словами, приблизно 30 тисяч мешканців області ще треба вакцинувати. За 11 місяців 2018 року вакциновано 83% дітей віком 1 рік та 77% віком 6 років, 89% дітей старше 7 років.

МОЗ у лютому розпочинає на Львівщині кампанію з вакцинації проти кору, оскільки наша область є лідером в Україні за кількістю хворих на кір. Торік захворіло майже 12 тисяч людей (8, 5 тисяч – діти). Двоє дітей померло від ускладнень кору. За дев’ять днів 2019 року захворіло 512 осіб (350 дітей). З них 338 хворих довелося госпіталізувати.

Кампанія з вакцинації розпочнеться 11 лютого. Зараз, за словами Наталії Тімко, складають списки дітей по кожній школі, які належно не вакциновані. Тоді проведуть роботу з батьками.

«Якщо батьки будуть згодні – будемо вакцинувати. Ніхто примусово щепити дітей не буде. Згідно з законодавством України у день щеплення батьки або опікуни мають підписати інформовану згоду на проведення вакцинації у присутності медичного працівника. Але сподіваємося на розсудливість батьків, адже всі вони хочуть, аби їхні діти були здоровими», - каже Наталія Тімко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук