У львівській пресі "джинси" перед місцевими виборами було менше, ніж перед президентськими
Аналіз журналістських матеріалів у шести газетах Львова – «Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Новий погляд», «Ратуша», «Львівська газета» за жовтень 2010 року, передвиборчий період, виявив 139 матеріалів, які зроблені з порушенням журналістських стандартів, мають ознаки «джинси». Проте «джинсовість» у львівській пресі у жовтні 2010 року була у 3,6 рази меншою, ніж у грудні 2009 року. Про це 24 листопада під час круглого столу «Джинса» і журналістські стандарти» повідомив голова ГО «Центр «Журналістський правозахист» Микола Савельєв.
Моніторинг дотримання журналістських стандартів у львівській пресі проводився у межах всеукраїнського, проект триває уже понад 1,5 року. Також моніториться преса Києва, Донецька, Рівного, Криму.
М.Савельєв зазначив, що у вересні-жовтні 2010 року, у передвиборчий період, кількість замовних матеріалів у львівській пресі зросла. За інформацією ГО "Центр "Журналістський правозахист", найбільше рекламних матеріалів без грифу "реклама" чи "на правах реклами" у жовтні вийшло в газеті "Високий замок" - 45. У газеті "Експрес" зафіксовано 5 матеріалів, що мають ознаки прихованої реклами. У "Львівській пошті" - 26 матеріалів з прихованою рекламою та 1 без позначки "комерційна реклама". У "Новому погляді" вийшло 20 публікацій, що мають ознаки прихованої реклами, у "Ратуші" - 13, у "Львівській газеті" - 26 і ще 4 матеріали по-суті були неналежно маркованою рекламою.
Один з експертів, що працює над моніторингом політолог, викладач кафедри політології Львівського національного університету ім. Івана Франка Анатолій Романюк прокоментував позицію "Високого Замку" у рейтингу. За його словами, хоч кількісно набралося найбільше таких матеріалів, більшість із них мають комерційний, а не політичний характер.
Експерти, що проводять моніторинг, визначають "замовність" публікації на основі того, що вона не відповідає критеріям якісного журналістського матеріалу. Застосують такі критерії: баланс думок/точок зору, оперативність, достовірність, відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота надання інформації з певної проблематики.
М.Савельєв зазначив під час круглого столу, що є серед зафіксованих випадків і такі, коли матеріали, оцінені експертами як "джинсові", виявилися просто не достатньо професійними.
Найбільше у львівській пресі, за оцінкою експертів, бракує балансу точок зору, а вже потім – повноти фактів, точності, відокремлення фактів від коментарів.