У Львівському історичному музеї створять віртуальну екскурсію і 3D моделі експонатів
Проект запрацює вже у червні
Від червня можна буде «прогулятися» Львівським історичним музеєм віртуально. Такий проект саме реалізовує команда Skeiron спільно із музейниками. Вони відскановують найцінніші експонати і створюють 3D моделі. Їх можна буде оглянути за допомогою мобільного додатку. А також згодом надрукувати на 3D принтері.
Упродовж двох місяців у Львівському історичному музеї фахівці команди Skeiron оцифровують давні раритети. У музейній кімнаті облаштували студію для фотограмметричного сканування. Роблять кілька сотень світлин одного предмета і на їхній основі створюють 3D модель.
«Для будь-якого об'єкту можна створити достатню кількість фотографій. На столик, який крутиться на 360 градусів, ми ставимо експонат, камера фотографує на різних рівнях. На основі цих світлин, їх 500 чи 1000, залежно від об'єктів, ми створюємо 3D модель», – пояснив співзасновник організації Skeiron Юрій Преподобний.
Віртуальними стануть понад 60 експонатів цього музею. Серед них, до прикладу, італійський шолом кінця XIX ст., на якому зображено сцени з «Енеїди», також об'єкти з кам'яниці Корнякта: французький годинник, кінця XVIII ст. і два канделябри зі зображенням давньоримської богині Венери.
«Відскануємо і давні музичні інструменти. Бо Львівський історичний музей багатий на фонди музичних інструментів, які є унікальними на сьогодні. Наприклад, оцифруємо торбан, цимбали, колісну ліру, оригінальних прикладів якої на сьогодні є лише декілька варіантів», – розповіла завідувачка відділу «Музей історії України» Оксана Куценяк.
За цими матеріалами створять друковані 3D листівки. На них за допомогою мобільного додатку «Музей у 3D» можна побачити об'ємне зображення у форматі AR, тобто доповненої реальності.
«Люди, прийшовши в музей, після того, як побачать ці експонати, зможуть взяти їх зі собою у вигляді листівок і подарувати своїм рідним, які, може, не мають можливості прийти у цей музей. У цих поштівках також буде аудіосупровід, який пояснюватиме людям, що ми бачимо на зображенні», – додав співзасновник організації Skeiron Андрій Гривняк.
У проекті «Музей у 3D» створять і віртуальну екскурсію на ресурсі Sketchfab. Схожий тур зробили для Львівського музею Михайла Грушевського. Не виходячи з дому можна «прогулятися» Арсеналом, кам'яницею Корнякта, Палацом Бандінеллі, Чорною кам'яницею, Музеєм визвольної боротьби України.
«Із одного боку це спосіб фіксування наших пам'яток і кращого опрацювання. Це покращить також і збереження самих пам'яток, бо ми зможемо більше про них довідатися. Також дуже велика цінність цього проекту в промоції наших збірок, нашого музею і наших локацій», – розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.
Проект запрацює у червні.