У львівському парку відкрили соціальний овочевий город
Адміністрація Парку культури запрошує дітей разом доглядати за рослинами
До теми
У львівському Парку культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького 21 травня відкрили першу міську соціальну грядку. Сюди запрошуватимуть дітей, аби навчити їх доглядати за рослинами, а ближче до осені у парку проведуть свято урожаю.
Акцію «ОгоРодина» Парк культури організував спільно з агрохімічною компанією Syngenta, яка допомагала у висадці подібних городів у міських парках Києва та Вінниці.
Старша адміністраторка Парку культури Оксана Наконечна розповіла ZAXID.NET, що город спеціально розташували поблизу мотузяного парку, оскільки тут завжди багато дітей, тому грядки не залишаться без уваги.
Фото Мирослава Пархомика
«Після висадки рослин проект не закінчується. Навпаки – усі зацікавлені можуть приходити підливати чи полоти городину. Діти з батьками зможуть приходити і куштувати дозрілі плоди, а ближче до осені ми влаштуємо свято урожаю», – розповіла Оксана Наконечна.
Діти вже висадили у парку перці, помідори, селеру, полуниці, капусту і багато квітів. Далі городом опікуватиметься адміністрація Парку культури – грядки поливатимуть, прополюватимуть, рослинам підсипатимуть добрива і до усіх цих процесів залучатимуть львів'ян.
Кілька родин уже зголосилися щотижня відвідувати парк: щоб діти мали змогу спостерігати за ростом рослин.
Фото Мар'яни Вербовської
За словами менеджерки з корпоративних заходів компанії Syngenta Олени Федько, проект «ОгоРодина» спеціально проводять у містах, аби навчити дітей із батьками дбати про розсаду та слідкувати за її ростом.
«Це урбаністичний город, тут немає великих площ землі як це буває у селах. Насправді у Європі набирає обертів городотерапія, тобто дітей залучають до роботи на землі, це їх заспокоює та розвиває. Сучасні діти мало проводять часу на природі, все довше сидять за моніторами комп'ютерів, тому у місті мало людей розуміються, як самому виростити помідори чи огірки. До прикладу, у Львові зібралося понад 50 дітей з батьками і виявилося, що навіть дорослі не змогли вгадати жодної розсади окрім помідорів!» – розповідає Олена Федько.
Фото Мар'яни Вербовської
Під час відкриття соціального городу організатори влаштувати кілька майстер-класів. Діти малювали овочі, складали із картоплі, помідорів та моркви фігурки тварин, а також робили аплікації із насіння.
Усі охочі мали можливість взяти собі додому горщик із овочевою розсадою.