У Львові презентували книгу «Світи Святослава Гординського»
У Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові 29 вересня презентували книгу Романа Лубківського, Василя Пилип’юка, Христини Береговської «Світи Святослава Гординського».
Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Львівської ОДА.
«Сьогоднішні подія – видання книги є важливою для усіх нас. Постать Святослава Гординського була і є визначною для українського мистецтва, ця людина не лише творила, а й впливала на майбутнє мистецтва. Я ознайомлений із указом президента України від 2006 року про відзначення 100-річчя від дня народження Святослава Гординського. Відповідно до нього мали звести пам’ятник видатному митцю. Ми робитимемо все від нас залежне, щоб втілити це у життя», – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Мирон Янків, який взяв участь у презентації.
Довідка ZAXID.NET
Святосла́в Горди́нський (1906-1993) український художник, графік, мистецтвознавець, поет, перекладач, журналіст. Народився 30 грудня 1906 в Коломиї в родині викладача Львівської класичної гімназії. Відвідував Берлінську академію мистецтв і курс візантології в Українському науковому інституті (Берлін). У Парижі навчався в академії Жульєна і Модерній академії Фернана Леже.
1931 року повернувся до Львова, де заснував Асоціацію незалежних українських митців (АНУМ) і став редактором її журналу «Мистецтво». Виставлявся на міжнародних виставках у Римі, Берліні, Празі. Перекладав поезію з англійської, французької, німецької, італійської, польської та інших мов. Видав у Львові декілька власних поетичних збірок. На основі аналогій з українським фольклором доводив українське походження «Слова о полку Ігоревім». Опублікував монографії про багатьох українських художників.У часи 2-ї світової війни згуртував близько 400 художників, видав каталог, який тривалий час був чи не єдиним енциклопедичним довідником про життя і творчість українських митців. 1944 року емігрував на Захід.
У Мюнхені заснував Спілку праці українських образотворчих митців. Згодом, переселившись до США, заснував «Об'єднання митців-українців Америки», організував велетенську виставку українських митців-американців і опублікував її каталог — своєрідну енциклопедію українського малярства у Штатах. Автор мозаїк і розписів понад 30 українських церков у різних країнах світу (серед них – великі собори у Вінніпезі, Мельбурні, Мюнхені, Римі). На початку 1990-х років відвідав незалежну Україну. Свою колекцію мистецьких творів заповів Національному музеєві у Львові.