У Львові чотирьох чиновників підозрюють у розкраданні ₴450 тис. на ремонтах доріг
Правоохоронці підозрюють чотирьох колишніх чиновників одного з львівських комунальних підприємств у розкраданні понад 450 тис. грн з місцевого бюджету. Гроші були передбачені на ремонт доріг.
Як повідомили у відділі комунікації ГУ Національної поліції у Львівській області, до складу злочинної групи входило четверо осіб: керівник львівського комунального підприємства та троє його підлеглих.
«Вступивши у злочинну змову, під час ремонтів вулично-дорожньої мережі у одному з районів Львова, посадовці затвердили фіктивні акти приймання виконаних будівельних робіт», – йдеться у повідомленні поліції.
ZAXID.NET із власних джерел вдалося з'ясувати, що йдеться про чиновників ЛКП «Шляхово-ремонтне підприємство Шевченківського району». Сама ж оборудка відбулася ще у 2014 році.
Слідство встановило, що асфальто-бетонні суміші виготовляли на несертифікованому підприємстві. Результати експертизи показали, що при виготовленні цих сумішей використовували бітум найнижчої якості без додавання необхідних інгредієнтів. Проте, у актах виконаних робіт, затверджених працівниками ЛКП, зазначено, що для ремонту вулично-дорожньої мережі використовувались суміші з бітумом іншої, значно дорожчої, марки.
Таким чином, керівник комунального підприємства та троє його підлеглих внесли у акти виконаних робіт неправдиві відомості, здійснивши розкрадання коштів місцевого бюджету на суму більше 450 тисяч гривень.
Під час проведення досудового розслідування правоохоронці повідомили чиновникам про підозру у скоєнні злочинів. Директору – за розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем передбачених (ч.5 ст.191 ККУ) та за службове підроблення (ч.2 ст.366 ККУ). Максимальне покарання, передбачене санкціями статей – позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Трьох інших працівників ЛКП підозрюють у привласненні, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч.4 ст.191 ККУ) та службовому підробленні (ч.2 ст.366 ККУ). Максимальне покарання, передбачене санкціями статей – позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Наразі вирішується питання про обрання для підозрюваних міри запобіжного заходу та накладення арешту на майно.