У Львові діють школи самоконтролю цукрового діабету
У Львові вже більше місяця діють школи самоконтролю цукрового діабету. На сьогоднішній день вже 20 дорослих і 20 дітей-пацієнтів, хворих на цукровий діабет пройшли курс у школах самоконтролю цукрового діабету у Львові.
Як повідомили ZAXID.NET в компанії санофі-авентіс, яка реалізує програму "Діабет. Допоможемо разом", створення "Шкіл самоконтролю цукрового діабету" є першим проектом програми, яка триватиме в Україні протягом всього року і включатиме в себе низку проектів, спрямованих на покращення якості життя людей, хворих на цукровий діабет.
Школи для дорослих відбуваються у 11 містах України - Київ, Дніпропетровськ, Харків, Одеса, Львів, Макіївка, Суми, Запоріжжя, Вінниця, Севастополь, Сімферополь. Протягом року у них будуть навчатися 1080 пацієнтів. Навчання у Школі складатиметься з освоєння 4 модулів та триватиме 1 місяць.
Школи для дітей відкриваються у 5 містах України - Київ, Дніпропетровськ, Харків, Одеса, Львів. 60 дітей будуть навчатися у школах протягом цього року. Структура викладання також складається із модулів і триває 1 місяць. Влітку, завдяки санофі-авентіс, учні дитячих Шкіл самоконтролю отримають можливість відпочити та оздоровитись у санаторіях м. Миргорода. А вже восени буде підбито перші підсумки проекту та, за необхідності, скореговано навчальну програму. Лікарі-ендокринологи зможуть пересвідчитись, як вплинуло навчання у Школах на їхніх пацієнтів: чи змінився глікемічний профіль, чи зменшились/збільшились дози інсуліну, чи не розвинулись ускладнення.
За інформацією МОЗ України, станом на 1 січня 2009 р. в Україні зареєстровано більше мільйона хворих на цукровий діабет, що складає 2,4 відсотка чисельності населення, а кількість людей з недіагностованою патологією перевищує офіційну статистику у 3-4 рази. Останніми роками невпинно збільшується кількість хворих дітей, особливо віком до п'яти років, які потребують лікування препаратами інсуліну.
Як зазначає Жан-Поль Шоєр, генеральний директор санофі-авентіс в Україні: "Школи самоконтролю – це один із ключових проектів нашої програми "Діабет. Допоможемо разом". Наша стратегічна мета – аби люди з діабетом могли жити повноцінним життям. Ми хочемо, щоб вони щодня отримували задоволення від того, що не потрібно змінювати звичайний спосіб життя в залежності від лікування.
У свою чергу, Наталія Зелінська, головний дитячий ендокринолог МОЗ України, президент Асоціації дитячих ендокринологів України підкреслила важливість Школи саме для маленьких пацієнтів. "Цей проект покликаний забезпечити необхідними знаннями людей з цукровим діабетом, адже більше 50% успіху лікування залежить від способу життя пацієнта, його режиму харчування тощо. Особливо це важливо для дітей. Саме у дитинстві ми формуємо звички, які залишаються з нами на все життя. Отримавши певні навички того, як організувати своє життя, людина з діабетом не матиме жодних перешкод у виборі професії, спілкуванні тощо.
Дуже важливо, щоб навчання в Школах самоконтролю було уніфікованим, щоб люди з діабетом по всій Україні мали однаковий доступ до необхідної їм інформації – до цього ми і прагнемо", - зазначила Наталія Зелінська.