У Львові хочуть запровадити інформаційні стенди для затриманих
Благодійна організація «Твоє право» хоче запровадити в місцях тимчасового утримання громадян розміщення інформаційних стендів, які розповідатимуть затриманим про їхні права.
Про це 12 липня під час прес-конференції повідомив правозахисник Андрій Гнида.
Експерт зауважив, що, наприклад, у Польщі знайшли оптимальне вирішення проблеми непоінформованості затриманих щодо їхніх елементарних прав: у місцях, де перебувають затримані, розмістили інформаційні стенди з необхідною інформацією.
«В Україні, на жаль, такого не роблять! Але у нас це треба зробити. І, звісно, розмістити такі стенди не на вході до райвідділу, де затриманий проводить 3 секунди, а щоб перебуваючи у місцях, де передбачено його утриманні до 3 годин, до 3 діб, чи більше, він міг дізнатись про свої права», – сказав експерт.
Він зауважив, що обов’язково у наповнення такого стенду має входити інформація про базові права людини, про право на оскарження протиправних дій правоохоронців тощо.
«Ми зробимо все можливе, щоб розмістити стенди», – сказав Андрій Гнида. Він додав, що правозахисники також спробують отримати дозвіл на періодичну перевірку наявності цих стендів та їх наповнення.
Своєю чергою голова правління благодійної організації «Твоє право» Олег Ільків навів приклад Галицького райвідділу міліції Львова: громадянин оскаржив протиправні дії працівників цього райвідділу в Європейському суді з прав людини, і тепер чекає на компенсацію від держави у понад 10 тис. євро.
Як інформував ZAXID.NET, якщо 2008 року факти смерті правозахисники зафіксували у 23 випадках, 2009 року зафіксували вже 51 смерть у райвідділах міліції. А тільки за перше півріччя 2011 року – 26 смертей.
Водночас правозахисники наголошують: європейські та міжнародні інституції вважають брутальну лайку правоохоронців щодо затриманих приниженням людської гідності, а відтак і порушенням прав людини.
Зазначимо, БО «Твоє право» у межах співпраці з ООН проведе навчання для правоохоронців Львова та області щодо дотримання базових прав затриманих та щодо уникнення катувань.