У Львові курсує перший тролейбус для незрячих людей
У Львові за 13-м маршрутом курсує перший тролейбус, облаштований спеціально для незрячих людей.
Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Львівської міської ради.
«Робота щодо пристосування львівського громадського транспорту до потреб людей з вадами зору або слуху почалась ще минулого року, - розповідає виконавчий директор Львівського осередку української спілки інвалідів (УСІ) Оксана Потимко. – На жаль, зараз у місті громадський транспорт пристосований тільки для людей у візочках, а от для тих, хто не чує, або не бачить, пересуватись містом досить важко».
Робота над створенням «озвучуваного» тролейбусу тривала близько року. Потрібно було визначитись, за яким маршрутом ходитиме тролейбус, знайти інвестора, записати аудіо та встановити обладнання на тролейбусі.
«Я звернулась до телерадіокомпанії «Люкс» і вони допомогли з озвученням зупинок. Також ми визначились з тим, що тролейбус має курсувати за маршрутом №13, де компактно проживають люди з вадами зору. Тролейбус обладнаний динаміками і під час руху лунає назва зупинки, до якої під’їхав тролейбус, і назва наступної. Крім того, є зовнішній динамік, який при гальмування тролейбусу на зупинці озвучує, що під’їхав тролейбус №13, який курсує за таким-то маршрутом. Це є орієнтиром для тих, хто не бачить, що там, звідки лунає голос – двері тролейбусу», - додала Оксана Потимко.
Наступним кроком буде облаштування тролейбусу для потреб людей, що не чують, для цього необхідно обладнати салон тролейбусу екраном з біжучою стрічкою, на якій висвітлюватимуть назви зупинок.
«Цей тролейбус – це апробація. Якщо такий засіб виявиться ефективним, ми запровадимо озвучення і на інших комунальних маршрутах. Ми обрали одну машину, перевірили її і з допомогою Хмельницької фірми встановили обладнання. Думаю, співпраця нашого комунального підприємства та УСІ буде якісною і ми зможемо залучити під цей проект державні та спонсорські кошти», - зазначив керівник ЛКП «Львівелектротранс» Володимир Карпа.
«Зараз ми тільки організували перший озвучений тролейбус, кілька місяців необхідно, щоб подивитись наскільки він є ефективним та потрібним. Але надалі ми маємо грандіозні плани. Наприклад, до Євро-2012 можна озвучити тролейбус англійською та польською мовами, для того, щоб гості, які не бачать, відчували себе комфортно у львівському транспорті. По-друге, оскільки тролейбуси курсують центром міста, можна зробити голосову невеличку історичну довідку про той чи інший об’єкт архітектури, повз який проїжджатиме тролейбус. Також, можна узгодити це питання з Львівським автобусним заводом і почати виробництво тролейбусів та автобусів, які були б вже обладнані необхідною технікою для озвучення і продавати їх в інші українські міста», - повідомила Оксана Потимко.
В планах ініціаторів є озвучити та пристосувати до потреб пасажирів весь комунальний транспорт міста.