У Львові люди з інвалідністю шиють стильні сукні до Дня відкритих сердець
Показ сучасних суконь з етноелементами влаштують у Центрі Шептицького
Люди з інвалідністю,що майже не виходять з дому через фізичні чи психологічні проблеми, взялися шити стильні сукні з етноелементами. Модний показ до Дня відкритих сердець салон Lady Di Atelier влаштує у другу неділю літа, 9 червня, в Центрі Шептицького.
Особлива кравчиня Олена Хар – двадцять років на візку. Якось взимку впала на слизьких сходах і травмувала хребет. Життя кардинально змінилося, стала рідше виходити з дому. Однак не здається – навіть баскетболом займається.
«У мене життя змінилося, як донечка народилася. А це вже було після травми. Бо дитині 13 років. Я хотіла дитя, бо дуже була закохана», – розповіла кравчиня Олена Хар.
Зараз у Олени з’явився новий стимул: її запросили шити сукні для показу до Дня відкритих сердець. Адже до травми жінка вчилася у швейному училищі, працювала в ательє.
«Уже після травми я боялася взятися за шиття для когось. Щоб людина прийшла, щоб я покроїла сама, зробила сама викрійку. То вже було трішки важко. Боялася, що щось не так зроблю. Щось не встигну. Тож тепер я дуже рада, що вернулася до тієї роботи, яку мала, що не сиджу без діла, що знову в спаві», – додала Олена Хар.
Салон Lady Di Atelier, що організовує показ, запросило до цієї роботи з десяток швей. Серед кравчинь є і жінки з інвалідністю, і ті, що доглядають особливих діток.
«У когось серед нас була затяжна депресія. Хтось вміє працювати, хоче, але його колись суспільство відкинуло, тож людина не знає, як себе реалізувати. У нас таких дуже багато. З різними захворюваннями. Але ми стали всі дуже дружні, насправді – як велика-велика сім’я», – пояснила Ірина Царук, що керуватиме персоналом ательє.
Для дійства вже відшито колекцію дитячих суконь. Плюс свої індивідуальні замовлення демонструватимуть відомі жінки Львова. Ідея показу зародилася в засновниці салону Lady Di Atelier Ярини Янчак в час Великоднього посту. Тож після дійства, каже жінка, вона ще й працевлаштує в своєму ательє особливих кравчинь.
«До показу ми робили фотосесії: дівчаток малювали-чесали. Навіть матерів чи старших. В нас є така пані Люба, якій понад 70 років, і вона тепер почала з нами працювати. Адже кожна жінка хоче виглядати гарно, хоче бути в процесі. Я би дуже хотіла, щоби люди побачили кожну дівчину, чиїми руками ці сукні створюються. Тому світлини будуть на показі», – пояснила ідейниця дійства і салону Ярина Янчак.
«Це дуже круто, що дівчата придумали такий показ! Це, я так бачу, в них природньо виходить – така вже їхня потреба. І це дійство глибше відкриває сутність кожної з тих дівчат, що причетні», – підсумувала дружина міського голови Львова Катерина Садова.