У Львові майже 59 осіб зі 100 тисяч населення хворіє на туберкульоз
"Минулого року у Львові на легеневий туберкульоз захворіло понад 400 осіб - це 58,8 особи на 100 тисяч населення, в той час як загалом в Україні цей показник становить 78,9 особи на 100 тисяч населення, у Європі - 11 осіб на 100 тис. населення. Найгірша ситуація в країнах СНД - до 92 хворих на 100 тис. населення", - повідомив 16 березня під час брифінгу головний позаштатний спеціаліст з фтизіатрії управління охорони здоров’я Львівської міської ради Роман Вересню.
"Деструктивні, занедбані випадки туберкульозу становлять 38,8% від загальної кількості вперше виявлених випадків легеневого туберкульозу. Це позитивний показник, адже спостерігається чітка динаміка до зниження захворюваності. Однак проблема захворюваності на туберкульоз в Україні залишається гострою. 1995 року в Україні зафіксовано початок епідемії туберкульозу, і, на жаль, нам не вдалося вийти за поріг епідемії. На цей недуг хворіють усі верстви населення в усіх країнах, не залежно від віку чи достатку. Найчастіше туберкульоз вражає органи дихання", - каже Роман Вересняк.
У 2008 році у Львові було виявлено 6 випадків захворюваності на туберкульоз серед дітей. "Це невелика цифра, але насторожує те, що було виявлено туберкульозний процес з деструкцією у підлітка. Здебільшого ці діти - з асоціальних сімей, де їхньому здоров’ю батьки приділяють мало уваги", - розповідає фахівець.
Медики стверджують, що раннє виявлення туберкульозної патології дає можливість скоротити лікування, покращити якість лікування та життя пацієнта, тому радять щороку проходити флюорографічну перевірку. Адже лікування туберкульозу, який не є занедбаний та при якому не розпочались деструктивні процеси, скорочується на 3-6 місяців. Окрім того, знижується медикаментозне навантаження на організм людини.
"Замість 3-4 препаратів на початковому етапі хвороби, при запущеній хворобі у схемі лікування може застосовуватися і 5-6 протитуберкульозних засобів. До того ж, раннє виявлення туберкульозу зменшує ймовірність настання летальних наслідків. На ранніх етапах туберкульоз можна виявити за допомогою флюорографічного обстеження: воно доступне і не несе великої дози опромінення. Також застосовується такий метод виявлення туберкульозної патології, як мікроскопія харкотиння. Цей метод також безкоштовний і доступний у кожній поліклініці. Завдяки тому, що цього року було відкрито такі пункти збору і дослідження харкотиння по всіх медичних закладах міста, нам вдалося виявити набагато більше бацилярних хворих. Для дітей єдиним методом виявлення туберкульозу залишається туберкулінодіагностика, хоча дуже багато у суспільстві є негативу щодо проби Манту. В цій маніпуляції немає нічого шкідливого, але вона дає можливість виявити у дітей малі, локальні форми туберкульозу", - зазначив Роман Вересняк.