У Львові муніципали перевіряють наявність реєстраційних жетонів у власників собак
Львів’ян закликають реєструвати своїх чотирилапих у єдиній базі
Працівники ЛКП «Муніципальна варта» перевіряють господарів тварин: чи вони зареєстрували своїх домашніх улюбленців у єдиній міській базі. Якщо собаки у реєстрі немає – власник отримує попередження. Муніципали пояснюють: краще людей інформувати, аніж штрафувати. Бо максимальне адмінпокарання за відсутність реєстрації – лише 51 грн.
Чотирирічна Нейла вже рік носить спеціальний жетон реєстрації. Власниця собаки розповідає, що досі у нагоді він не став, собака породи кана-корсо дуже чемна і від господарів не тікає.
«Я вважаю, що треба виконувати закони певні і тому собака була зареєстрована. Закинули документи через інтернет, прийшли, взяли. Все», – пояснює власниця собаки Наталія.
Трапляються господарі, чиї собаки мають жетони, але з різних причин на прогулянку їх із собою не беруть.
«У мене він є вдома. З собою не ношу, бо нема такої потреби. У мене собака завжди гуляє у вольєрі, то я її тримаю на поводку і ніколи не відпускаю в парку», – каже власник собаки Михайло.
Киянин Ігор мешкає у Львові тільки півроку. Щодня гуляє із лабрадором Луною на майданчику, неподалік від дому. Про реєстрацію тварин чує уперше від журналістів.
«Ми просто не місцеві. Тільки недавно живемо у Львові. Тому про це нічого не чули. Напевно, після розмови з вами, ми подивимось, як зареєструвати собаку. Тому що вона – це член нашої сім’ї, і якщо ми її загубимо, будемо сумувати», – розповів власник собаки Ігор.
Працівники «Муніципальної варти» інформують львів’ян про необхідність реєстрації собак. Роблять це переважно у центральній частині міста.
«Більше зусиль і матеріальних витрат виходить, ніж того штрафу і змісту воно, все одно, мало дає. В даному випадку, все ж більше потрібна нашим людям профілактика», – пояснив директор ЛКП «Муніципальна варта» Роман Хом’як.
Реєструють тварин на основі ухвали міської ради, яку погодили два роки тому. Зараз у базі 14 тисяч домашніх улюбленців. Зареєстровану тварину не тільки буде легше знайти, це ще й безпека самих львів’ян.
«Яку тенденцію ми помітили: приблизно 50% власників тварин, які їх реєстрували, практично ніколи не робили щеплень. А це є безпека для оточуючих, безпека від спалаху сказу, різних небезпечних інфекцій», – пояснила директорка ЛКП «Лев» Оксана Кошак.
Штраф за відсутність реєстрації тварини від 17 до 51 гривні. У місті вже є 20 ветклінік, де можна зробити жетони.