«Вуса, лапи і хвіст – ось мої документи»
Обов’язкова реєстрація собак у Львові у питаннях та відповідях
0У Львові розпочинається обов’язкова реєстрація домашніх собак. Протягом чотирьох місяців, до 31 грудня, усі домашні собаки мають пройти обов’язкову реєстрацію та отримати жетон. Контролюватимуть виконання правил правоохоронці, які можуть штрафувати власників собак або ж у судовому порядку конфісковувати тварину.
ZAXID.NET поспілкувався з директоркою ЛКП «Лев» Оксаною Кошак та Віктором Копачем, організатором міжнародної бази даних «Animal-id.info», а також з представниками правоохоронних органів і подає найважливішу інформацію у питаннях та відповідях.
***
З 1 вересня у Львові стартує реєстрація домашніх тварин. Для чого це робити?
Метою обов’язкової реєстрації є створення єдиного обліку собак у місті. Це допоможе у пошуку загублених тварин та поверненні їх власникам.
Згідно з даними підрахунку безпритульних тварин, який проводило ЛКП «Лев» на початку серпня, майже третина безпритульних собак у місті ймовірно мали власників, тобто це тварини з нашийниками або породисті тварини, яких викинули на вулицю чи які загубилися.
Обов’язковою є реєстрація лише собак?
Так. З 1 вересня згідно з ухвалою Львівської міськради реєстрація усіх собак Львова є обов’язковою. На реєстрацію домашніх собак у власників є чотири місяці, тобто до 1 січня.
За бажанням власники також можуть реєструвати котів.
Як це зробити?
З 1 вересня кожна людина, яке прийде у ЛКП «Лев», зможе зареєструвати свою собаку. З собою треба взяти тварину, яку людина хоче зареєструвати, свій паспорт, а також ветеринарний паспорт собаки чи кішки.
Зареєструватися тварину можна і без візиту в ЛКП «Лев». Для цього треба залишити заявку на сайті підприємства. Після реєстрації протягом двох тижнів до власника приїде працівник ЛКП «Лев», який перевірить внесені дані та видасть довідку про реєстрацію та жетон.
Реєстрація є безкоштовною?
Ні, вона коштує 52,63 грн. Якщо собаку реєструвати онлайн, вартість реєстрації залишається такою ж, тобто додатково платити за приїзд працівників ЛКП додому не треба.
Що отримає власник тварини після реєстрації?
Тварину буде внесено у єдину базу ідентифікованих тварин міста, жетон з QR-кодом, реєстраційну картку та інформаційний буклет з правилами утримання тварин на території Львова.
Зареєструвати тварину можна лише у ЛКП «Лев»?
Наразі так, однак з незабаром така послуга буде доступна у інших ветеринарних клініках міста.
А якщо протягом чотирьох місяців власник не зареєструє свою собаку?
Контроль за дотримання правил утримання та вигулу собак здійснюється поліцією, згідно ст. 154 КУ «Про адміністративні правопорушення». Якщо з 1 січня поліцейські побачать собаку без жетона, то можуть зробити попередження або накласти штраф - 51 грн. Якщо власник вдруге порушив правила і не зареєстрував свою собаку, його знову оштрафують – на 85 грн.
Якщо людина вдруге або втретє порушує закон, то собаку можуть конфіскувати у судовому порядку. Поліція складає протокол за ст. 154 з зазначенням того, що правопорушення здійснюється повторно. Документ подають до суду, який приймає рішення чи конфісковувати собаку. Конфісковані тварини матимуть статус безпритульних і їх віддадуть в ЛКП «Лев», де їм шукатимуть нового власника.
Наразі поліцейські проводять просвітницьку діяльність, тобто пояснюють власникам собак порядок реєстрації та терміни, а штрафувати порушників будуть з 1 січня.
А якщо собака загубить жетон? Треба знову її реєструвати?
Ні. Потрібно прийти у ЛКП «Лев» з реєстраційною карткою, яку дають при реєстрації тварини. За номером картки власнику видадуть новий жетон. Виготовлення нового жетона коштує приблизно 17 грн.
Якщо собака загубить жетон, а поліцейські попросять власника надати підтвердження реєстрації, він зможе показати реєстраційну карту та сказати, що наразі відновлює втрачений жетон.
У реєстраційній картці вказується адреса собаки. А якщо власник змінить місце проживання?
Треба повідомити про це ЛКП «Лев» та внести зміни у реєстраційну картку. Перереєстровувати тварину у такому випадку не потрібно.
Якщо собака народжує цуценят, хто має здійснювати реєстрацію?
Якщо власник собаки залишає цуценят собі, то має їх зареєструвати. Якщо цуценят розводять для продажу, то реєструвати їх має новий власник, оскільки при реєстрації треба вказувати місце проживання та дані власників.
Львів – перше місто в Україні, яке запроваджує реєстрацію собак?
Ні. У 2014 році обов’язкова реєстрація собак стартувала у Луцьку. Зараз бази ідентифікованих тварин впроваджуються також у Києві та Ужгороді.