У Львові на дільниці з 1235 виборцями за Писарчука проголосувало 2332 осіб
У Львові на виборчій дільниці №11254 на виборах львівського міського голови виборчі бюлетені отримало 1235 виборців, а за кандидатуру Петра Писарчука проголосувало 2332 виборців. Про це та інші порушення 3 листопада на прес-конференції у Львові повідомили представники об’єднання політичних сил «За чесні вибори!».
Як повідомив Олег Мацех, голова ЛОО партії "Громадянська позиція", що входить до об’єднання, спостерігачі від п’яти політичних сил надали об’єднанню "За чесні вибори!" копії протоколів ДВК для проведення паралельного підрахунку голосів, і близько чверті цих протоколів містять серйозні помилки, що можуть бути підставою для визнання виборів на відповідних дільницях недійсними.
Окрім вказаної вище невідповідності на дільниці №11254, Мацех вказав на те, що на низці дільниць має місце невідповідність між кількістю виданих виборцям бюлетенів і кількістю обрахованих. Зокрема, на дільниці №11257 згідно з протоколом на виборах до міської ради проголосувало 1295 виборців, а бюлетенів в урну вкинуто 1420. За словами Олега Мацеха, це може свідчити про те, що на таких дільницях мало місце зумисне вкидання в урни додаткових бюлетенів.
Також він вказав на те, що на окремих дільницях мають місце випадки, коли є різниця між кількістю бюлетенів, отриманих дільничною виборчою комісією, і сумою кількості використаних, зіпсованих і невикористаних бюлетенів після процедури голосування. Куди поділася решта бюлетенів – невідомо. "Ці бюлетені просто гуляють невідомо де", - зазначив він.
Голова ЛОО партії "Громадянська позиції" припустив, що певна кількість невідповідностей могла виникнути через плутанину, викликану великою кількістю бюлетенів. "Але такі помилки теж свідчать про якість роботи дільничної виборчої комісії. На протоколах стоять мокрі печатки і підписи керівництва ДВК. Це ж не дитячий садок – це вибори!" - наголосив він.
Також присутній на прес-конференції голова ЛМО партії "Народний Рух України" Валерій Веремчук припустив, що у певних випадках члени ДВК могли зумисне припускатися у протоколах таких помилок, аби потім за допомогою процедури "уточнення", яка вимагає участі лише трьох членів комісії, фальсифікувати результати волевиявлення.
Окрім цього, голова ЛМО "Фронту змін" Михайло Хміль вказав на те, що у протоколах, що почали надходити з виборчих дільниць у вівторок, у порівнянні з більш ранніми протоколами суттєво зросла кількість бюлетенів, визнаних недійсними. За приблизно однакової кількості виборців на дільницях у пізніших протоколах така кількість стає аж у два рази більшою. Натомість в деяких районах області, повідомив Веремчук, показники явки продовжували рости іще у понеділок. На переконання "рухівця", у цих випадках також може йтися про спроби організувати фальсифікацію результатів.
Представник РХП Богдан Панкевич, що також взяв участь у прес-конференції, звернув увагу на те, що на місцевих виборах у Львові дільниці були недостатньо забезпечені скриньками для бюлетенів. "За явки у 50% ці нещасні урни були повні. Якби проголосувало більше людей, то бюлетені довелося б запихати в урни лопатами", - сказав він.
Голова ЛМО НРУ Валерій Веремчук висловив переконання, що зібрана об’єднанням "За чесні вибори!" доказова база не дозволить спробам фальсифікувати вибори пройти непоміченими. Також він повідомив, що політичні сили, котрі увійшли до об’єднання, уже готуються подавати скарги щодо невідповідностей у протоколах, але зазначив, що закон не дає підстав для визнання виборів по місту недійсними.