Під ударом - переважно радянські автівки. Оскільки, у іномарок бензин шлангом так просто не викачаєш. Втім, у них можна зняти колеса або приміром поцупити електроніку із салону, розбивши скло.
Активісти визнають, що невтішна тенденція поповзла вгору містом ще від початку року. Тільки за минулий тиждень зафіксували до 10 випадків кражідок з авто - коли розбивали шибки. З 4-ох машин знімали колеса і ставили на цеглу. "90-ті, вони реально повертаються. То говорять не просто так. Вертаються всі ті шахрайські дії, які були старозабуті", - говорить громадський активіст Ігор Зінкевич.
В міліції кажуть, що автошахраїв їм допомагають відловлювати громадські активісти, які патрулюють місто. Цих вихідних саме затримали таких ділків. Втім, за законом це легкий злочин, який не передбачає навіть затримання. Тож і правоохоронці фактично заручники ситуації. "Затримали на гарячому. Вони зливали бензин, крали колеса, але знову ж таки ми маємо до 60 тис. грн. суми завданих збитків і тим самим люди були відпущені додому. А що вони вночі роблять чи на другий день - важко сказати. В середньому треба ставити питання зміни покарання", - повідомив начальник міліції Львова Павло Гарасим.
На авторинку продавці кажуть, для того щоб убезпечити себе і свій крам на колесах від автошахраїв - є недорогі і дієві запобіжники. Спеціальні болти із секретками та сигналізація на бензобак. З цим злодії, зазвичай, не бавляться. Треба більше часу. "В комплекті є секретки, є ключ. Його неможливо підібрати звичайним ключем. Він захищений і асиметрія - він підходить тільки на дану симетрію. Щоб не злили бензин, на лючок бензобаку найкраще вставити кнопку і підключати її до сигналізації, як підключена сигналізація до дверей", - радить продавець автозапчастин Богдан.
А люди, вже після гіркого досвіду радять не залишати у салоні авто речі, які можуть привернути увагу злоїв.