У Львові обговорюють проблеми сучасної дитячої книжки
У Львові третій день триває Міжнародний симпозіум «Література. Діти.Час», що має на меті зменшити дистанцію між академічним напрямком літературної освіти в Україні та сучасною літературою для дітей та юнацтва.
До участі в обговоренні дитячої літератури запрошено літературознавців, письменників, психологів, психотерапевтів, перекладачів, педагогів, вчителів словесності, видавців, бібліотекарів, батьків і самих читачів.
Про це 3 червня на прес-конференції повідомила головний редактор «Видавництва Старого Лева», член Ради Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва Мар’яна Савка.
Сьогодні ж відбувся круглий стіл «Дитяча книга як міждисциплінарний і транс культурний проект» за участі психологів та психотерапевтів, літературознавців, дитячих письменників та ін. Його основна мета – творення сучасного типу дитячої книжки, яке відсутнє в багатьох сучасних книжках, які залишилися в спадок від минулих епох.
Як зазначив дитячий письменник Володимир Рутківський з Одеси, такі зустрічі потрібні, щоби ми бачили відродження чи встановлення нової дитячої літератури.
«Сучасні письменники не виховують, а розмовляють (книгою) з дітьми тоді, коли ми заробляємо кошти. Книга комунікує з дитиною», - зазначила Уляна Гнідець.
Віце-президент асоціації практикуючих психологів Львівської області, психотерапевт, керівник секції дитячо-юнацької психотерапії Української Спілки психотерапевтів Галина Католик розповіла, що маючи стільки зустрічей із дитячим проблемами, стає зрозумілим, наскільки необхідні зустрічі із письменниками, щоб останні ще в дитячих книгах «прописали» чимало речей, з якими стикаються діти, і з яких важко виходять.