У Львові обговорюють, як законодавчо захистити права пацієнтів
В Україні слід прийняти закони, які б регулювали правовий статус та взаємовідносини лікаря і пацієнта. Зокрема - регулювали забезпечення прав останніх, оскільки кількість позовів і скарг на дії медпрацівників зростає, і пацієнти потребують більш дієвого захисту, аніж можуть отримати зараз. Це питання обговорюють сьогодні, 17 квітня, під час ІІ Всеукраїнської конференції "Медичне право України: правовий статус пацієнтів в Україні та його законодавче забезпечення (генезис, розвиток, проблеми і перспективи вдосконалення)".
На думку учасників конференції, від того, що право і медицина в Україні зараз розвиваються окремо, медична галузь лише страждає Тож законодавці, які залучені до процесу реформування галузі, працюючи над змінами у законодавстві, повинні правильно визначати пріоритети. Зокрема, за словами доцента кафедри конституційного, адміністративного і фінансового права ЛНУ ім. Івана Франка, члена Дорадчої ради при Комітеті Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ірини Сенюти, в Україні потрібно прийняти Закон про обов’язкове медичне страхування, реалізацію прав пацієнтів та репродуктивні права людини.
"Потребують регулювання і стаття про надання безкоштовної медичної допомоги, Закон "Про охорону здоров’я", зокрема, у тій частині, де йдеться про лікарську помилку. Це формулювання потрібно змінити на "медична помилка", оскільки зараз практично неможливо притягнути до відповідальності середній медичний персонал. Окрім того, є багато законодавчих актів, які суперечать один одному", - наголосив професор Національної академії управління при Президентові України Ярослав Радиш.
Також на конференції обговорюють питання розробки курсу медичного права для медиків, створення профільних кафедр медичного права у ВИШах та необхідність створення у Львові Громадської колегії у сфері охорони здоров’я.
Конференція триватиме протягом 17-18 квітня.