У Львові покажуть цікаве та неоднозначне французьке кіно. Програма
Із 11 до 14 березня у Львові пройде фестиваль кіно «Вікенд у Каннах», під час якого щовечора транслюватимуть у Львівському палаці мистецтв цікаві, скандальні та неоднозначні сучасні французькі кінострічки, яких відзначили на минулому Каннському фестивалі.
Про це 10 березня на прес-конференції повідомив в.о. директора Львівського Палацу мистецтв Юрій Гнатковський.
"Таким чином, кіномани зможуть уподібнитися гостям фестивалю, уявити, що вони сидять у кінозалі Канн і насолодитися новими картинами", - зазначив Юрій Гнатковський.
Як зазначив директор культурного центру Франсез Альянс у Львові Жером Уанпепен, це вдруге показуватимуть французькі стрічки призерів Каннського фестивалю в Україні, цього разу кіносеанси "Вікенду у Каннах" пройдуть також в Києві, Дніпропетровську, Одесі та Харкові. "Маю сподівання, що стрічки матимуть успіх в Україні. А також стане передвісником "Французької весни в Україні", що відбуватимуться в квітні", - зазначив Жером Уанпепен.
"Родзинкою програми фестивалю стане показ призера Каннського кінофестивалю фільму Жака Одіара "Пророк" (найбільш скандальний фільм останнього часу), і найбільш суперечлива картина Ларса фон Трієра - "Антихрист". Також цікавою стане стрічка "Не озирайся" для тих, кому цікавий феміністичний рух у добрій літературі. Тут блискучий акторський склад - Софі Марсо, Моніка Беручі. Фільм "Французькі поцілунки" - це "американський пиріг" по-французьки, про період дорослішання підлітків", - зазначив координатор показу Богдан Шумилович.
Початок сеансів о 19.00 в Палаці мистецтв, вул. Коперника, 17. усі фільми озвучені українською, або з українськими субтитрами
11 березня - "Французькі поцілунки".
12 березня - "Антихрист".
13 березня - "Не озирайся".
14 березня - "Пророк".
"Французькі поцілунки". 90 хв. Світова прем'єра в межах Каннського кінофестивалю.
Дотепна розповідь про двох хлопців, які переживають маленькі перемоги та великі приниження підліткових сексуальних страждань. Хоча Ерве і Кемел постійно фантазують про своїх однокласниць (і їхніх мам), у них рідко виходить навіть поговорити з дівчатами... До певного часу. Незабаром в житті хлопців наступають відчайдушні зміни. Витончений французький варіант знаменитого "Американського пирога".
"Антихрист". 109 хв. Нагорода "За кращу жіночу роль" Каннського кінофестивалю.
Немолода пара втрачає сина - дворічний хлопчик падає з вікна, коли батьки кохаються. Почуття провини не відпускає матері, зводячи її з розуму. Батько загиблого хлопчика - психотерапевт - намагається допомогти дружині і відвіз її подалі від спогадів у старий занедбаний будинок в лісовій гущавині. Тут герої фільму поринають у світ дивних символів, в їхнє життя проникає божевілля і насильство. Але навіть найжахливіші страждання чоловіка і жінки не в силах притупити їхнє каяття і душевний біль.
"Не озирайся".111 хв.
Жанна - звичайна жінка, з улюбленою роботою письменниці, люблячим чоловіком та двома дітьми. Але одного дня з тілом Жанни починають відбуватися зміни - вона перетворюється на іншу, абсолютно незнайому жінку, обличчя якої вона бачить в дзеркалі чи на відео. Та найголовніше - ніхто, окрім самої Жанни, нічого не помічає. Ниточкою до розгадки стає стара фотографія будинку її матері, тож саме там молодій письменниці доведеться шукати відповіді на свої питання. сюжет не схожий ні на який інший, і часом відчуваєш справжню нервове тремтіння. Відомий колега з іронією написав, що "Не озирайся" - дивна суміш Хічкока і Бергмана. Погодьтеся, це не найгірша суміш у кінематографі.
"Пророк". 154 хв. Гран-прі Каннського кінофестивалю.
Засуджений до шести років в'язниці Малік Ель Джеба - на вигляд худорлявий і непомітний хлопець. Йому дев'ятнадцять, він не вміє ні читати, ні писати. За стінами в'язниці у нього немає ні близьких, ні друзів. Щоб вижити у в'язниці, Маліку доводиться виконувати завдання лідера корсиканської мафії Лучіані. Будь-яка з "місій", що випадають з волі Лучіані на долю юнака, могла б зломити кого завгодно, але тільки не Маліка. Кожне завдання загартовує його. Він швидко освоює новий для себе світ і завойовує довіру всіх ув'язнених без винятку - корсиканців і мусульман. Витримавши всі кола випробувань, Малік виношує власні зухвалі плани.