У Львові представили альбом-каталог «Ікони Старосамбірщини»

Культура8 грудня 20102930

8 грудня у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького презентували альбому-каталог «Ікони Старосамбірщини зі збірки Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького». Автор-упорядник - завідувач відділу «Давньоукраїнське мистецтво» Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького, кандидат мистецтвознавства Марія Гелитович.

Як зазначив на презентації директор Національного музею у Львові ім. А.Шептицького Ігор Кожан, альбом - спільний видавничий проект Національного музею у Львові ім. А. Шептицького, Старосамбірської районної ради та видавництва «Свічадо». «У Добромильському монастирі Старосамбірщини перебував Андрей Шептицький. Саме з цього району Нацмузей у Львові отримав перші ікони, звідти й почалася дорога до Музею», - зазначив у вступному слові Ігор Кожан.

У книзі вперше здійснено огляд іконопису Старосамбірщини XIV - XVI ст., дотепер відомого за порівняно невеликою частиною збережених творів. Основна увага зосереджується на іконах з колекції Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, що містить найбільший фонд пам`яток цього району. Усього на огляд представлено 111 ікон.

Ікони Старосамбірщини аналізуються в контексті історії українських ікон, робляться спроби систематизації творів за стилістикою, індивідуальними почерками майстрів, уточнюється їхня атрибуція тощо.

Найкращі здобутки іконопису Старосамбірщини того періоду належать до помітних явищ української культури. Немало з них правомірно віднести до надбань світового сакрального мистецтва.

Вартість альбому – 145 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук