У Львові представлять автомобільного мобільного робота
З 21 по 23 квітня у Львівському Палаці мистецтв на «Фестивалі Науки-2010» буде представлено інноваційні наукові проекти у галузях біотехнологій, інженерної механіки, електроенергетики, фармацевтики та IT-технологій. Подія відбувається в межах заходів «Інноваційної весни» у Львові за підтримки Львівської міської ради.
Серед найоригінальніших наукових винаходів - розробки учнів секції інформатики Малої академії наук: система аналізу і корекції рухів людини під час виконання фізичних вправ («Віртуальний тренер»), система планування маршрутів мобільних роботів на основі генетичних алгоритмів («RoboWay»), реабілітаційна гра для дітей з дитячим церебральним паралічем («Космічне тренування»).
Національний університет імені І.Франка представить серію цікавих експериментальних дослідів у лабораторіях хімічного факультету з органічної та неорганічної хімії - «Цікава хімія», проект фізичного факультету «Демонстрація дифракції та інтерференції світла», Науково-технічний і навчальний центр низькотемпературних досліджень.
Львівський національний аграрний університет вивів нові сорти картоплі селекції, як альтернативу застосуванню хімічних засобів захисту рослин і ефективний засіб одержання екологічно чистої продукції.
Національний університет «Львівська політехніка» подасть свої проекти в галузі інженерної механіки.
Окрім виставки експонатів, передбачено також проведення майстер-класів з графічного дизайну, олімпіади з інформатики серед учнів львівських шкіл.
Під час «Фестивалю науки» працюватиме вібраційний бункерний живильник, автомобільний мобільний робот, де разом з науковцями можна буде оцінити і визначити якість косметичних засобів, поспостерігати за живими об’єктами з допомогою мікроскопа.
«Проведення такого заходу дасть змогу привернути увагу мешканців до науки та дати новий імпульс для нових відкриттів. Такі заходи спрямовані передусім на розвиток та створення інноваційної інфраструктури та залучення інвестицій в сферу економіки міста. А інвестиції можливі лише тоді, коли про проекти будуть знати, коли наші науковці зможуть на рівних говорити з бізнесменами. Для цього потрібно підіймати статус науковця-дослідника. Науковець має бути в центрі уваги», - зауважила начальник відділу економічного розвитку Вікторія Довжик, начальник відділу економічного розвитку Львівської міської ради.