У Львові презентували проект нової програми доступного житла

"Доступне" житло

Головні новини за 27 вересняНовини Львова, 27 вересня 2011, 23:00 1146 0

Цього разу квартири, дешевші, ніж на ринку, обіцяють черговикам. Однак за словами будівельників, якщо майбутня програма запрацює - це стане виключенням із правила.

Цей будинок - приклад того, як в Україні не працюють програми доступного житла. Держава обіцяла компенсувати покупцям 30 відсотків вартості. Зараз будівельники доводять вже п’ятий поверх. Державних грошей - нема. Керівник фірми-забудованика каже - досі не бачив жодної ефективної спроби здешевити квартири з боку влади.

Поки державна програма не працює, в місті починають регіональну. За її схемою, черговики, що мають гроші на нову квартиру, мають перетворитись на інвесторів. Зробивши перший внесок - тридцять відсотків вартості квартири - стають учасниками кооперативу. Міська рада на конкурсі відбирає забудовника, що обіцяє найнижчу ціну за квартири і забезпечує місце під житло.

Наразі невідомо, ні те, де будуватимуть доступне житло, ні те, скільки воно коштуватиме. Верхня межа - 5138 гривень за квадратний метр. Тобто квартира на 50 квадратів коштуватиме до чверті мільйона гривень. Чи знайдеться на таку ціну черговик із грошима - експерти мають сумнів.

Наскільки доступними будуть квартири за майбутньою програмою залежить ще і від того, які ділянки під неї оберуть.
 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук