У Львові пропонують посилити відповідальність за ухиляння від військової служби

Головні новини за 31 липняОксана Панчишин, 31 липня 2014, 11:00 1105 0
дивіться також

Львівська облрада пропонує Верховній Раді зменшити строк для взяття на військовий облік призовників та військовозобов'язаних після прибуття до нового місця проживання, а також збільшити відповідальність за порушення законодавства про військовий обов'язок і військову службу. Лист із такою пропозицією голові ВР надіслав очільник ЛОР Петро Колодій.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Львівської обласної ради.

Як відомо, призовники та військовозобов'язані після прибуття до нового місця проживання зобов’язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятись із зазначеного обліку.

Однак згідно із ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення відповідальність за порушення законодавства є незначною – штраф від 85 до 119 грн (5-7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

За словами Петра Колодія, станом на 23 липня в Україні налічується близько 80 тис. людей, що переселилися з Донецької та Луганської областей в інші регіони України. При цьому значну кількість переселенців становлять військовозобов’язані та призовники.

«Користуючись неналежним контролем з боку уповноважених органів та незначними санкціями за порушення законодавства про військовий обов'язок і військову службу, вказані особи не встають на військовий облік, а отже, ухиляються від виконання свого обов'язку, визначеного статтею 17 Конституції України», зазначено в повідомленні.

Тож Львівська облрада просить внести такі зміни в законодавчі акти:

  • до ч.3 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» – щодо зменшення до одного дня строку для постановки на військовий облік призовників та військовозобов'язаних після прибуття до нового місця проживання;
  • до ст.210 Кодексу України про адміністративні правопорушення – щодо «збільшення відповідальності за порушення законодавства про військовий обов'язок і військову службу».
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук