У Львові протестували проти свавільних дій міліції
1 червня у Львові біля Головного управління МВС України у Львівській області відбулася попереджувальна акція протесту проти свавільних дій працівників міліції в Україні. Протестна акція – всеукраїнська, і відбувається у шістнадцяти містах України.
Активістка Ольга Сало, що подавала заявку на проведення акції, повідомила ZAXID.NET , що перед початком акції її запросили на спілкування до одного з заступників начальника ГУ МВС України у Львівській області. За її словами, він попросив перенести основну частину акції під стіни Львівського міського управління міліції, оскільки в обласному управлінні у День захисту дітей запланована зустріч із дітьми міліціонерів, що загинули під час виконання службових обов’язків; і що не гарно, що під час цього спілкування, хтось під стінами кричатиме: "Ганьба!".
О.Сало повідомила: "Наша позиція була однозначна, - переносити акцію не будемо. Тим більше, що міське управління не є тим органом, до якого ми зараз маємо апелювати. Наша ціль - міністр внутрішніх справ, і реакція на подальші дії міністерства".
Вона додала: "Ми запевнили, що наша акція не має на меті очорнити міліціонерів, що чесно виконують свої обов’язки. "Ганьба! львівській міліції" ми зараз не маємо підстав кричати. Не маємо підстав ганьбити усіх міліціонерів, а швидше акція спрямована на те, щоб справжні злочинці не плямували репутацію міліціонерів".
Учасники акції оголосили про п’ять інцидентів, за участі працівників міліції у Києві, Кіровограді, Харкові, що трапилися з 18 по 27 травня, і які викликають обурення громадськості.
До протестувальників вийшов заступник начальника ГУ МВС України у Львівській області, начальник міліції громадської безпеки, полковник міліції Михайло Дзюдзь. Йому передали вимоги. Вимоги до керівництва МВС України передбачають: забезпечити об’єктивне розслідування вбивства 19-річного студента Ігоря Індила, припинити тиск на свідків та суворо покарати винних; розслідувати правомірність затримання та утримання за ґратами трьох кіровоградських хлопців, і покарати міліціонерів-садистів, розслідувати правомірність поведінки харківської міліції 15 і 25 травня та покарати порушників закону у формі, суворе дотримання міліцією Конституції та законів України; недопущення перешкоджання проведенню мирних акцій протесту.
Від начальника ГУ МВС України у Львівській області протестувальники вимагають: дати публічну оцінку діям київських, кіровоградських, харківських міліціонерів; запевнити громадськість, що на Львівщині міліція не вдаватиметься до свавільних дій, не застосовуватиме до затриманих тортури; не перешкоджатиме проведенню мирних зібрань і не втручатиметься у їх перебіг, якщо вони проходять у рамках закону.
Під час акції активісти також висловлять свій протест проти законопроекту "Про порядок організації і проведення мирних заходів", який пропонує узаконити механізм ускладнення проведення та полегшення заборони мирних зібрань громадськості, що сприятиме ще більшому свавіллю влади та міліціонерів як щодо громадських активістів, так і простих громадян.
М.Дзюдзь відповів: "У нас на Львівщині такого немає і не буде. Я відповідаю за міліцію громадської безпеки. У нас немає випадків побиття міліцією. Міліція буде працювати у межах своєї компетенції, в рамках закону. Вимоги будуть передані начальнику, генерал-лейтенанту Михайлові Цимбалюку. Він дасть оцінку, і, думаю, також висловиться з цього приводу".
Сьогоднішня акція була попереджувальною. Протестувальники заявили: "Якщо за тиждень громадськість не отримає належної реакції на свої вимоги, вона буде змушена по всій Україні перейти до більш масових і радикальних акцій протесту".
Акція проводилася без партійної та організаційної символіки, виключно під державними прапорами.