У Львові проведуть експеримент з рухом транспорту біля Міцкевича
Депутати Львівської міської ради погодили зміни до Схеми організації руху транспорту і пішоходів у центральній частині Львова з пропозиціями по створенню пішохідних зон. Однак зміна руху транспорту довкола пам’ятника Міцкевичу буде наразі експериментальною, аби вивчити ставлення львів’ян до нової організації руху.
Схема була розроблена 2001 року, однак зараз її оновили. Відповідні зміни розробив проектний інститут «Містопроект».
«За 13 років відбулись колосальні зміни. Перш за все, відремонтовані вулиці, деякі стали пішохідними. І щоб зараз мати юридичне підтвердження того, що середмістя є пішохідним, ми отримали дозвіл на встановлення боллардів на вул. Беринди та на вул. Руській, які будуть рух фіксувати та дозволяти проїзд виключно громадському та спеціальному транспорту», – сказав директор департаменту містобудування Львівської міськради Андрій Павлів. Болларди мають запрацювати до Великодня.
Щодо зміни організації руху навколо пам’ятника Міцкевичу запропоновано два варіанти: той, що є зараз, і експериментальний.
«Як експеримент – запропоновано об’їзд з південно-західної частини пам'ятника (тобто організація двостороннього руху спереду пам’ятника), щоб зробити двосторонній рух постійним, починаючи від пл. Соборної і виїжджаючи на просп. Свободи. Це буде зроблено в експериментальному порядку, щоб ознайомити з нею громадськість, щоб отримати думку мешканців та автомобілістів», – сказав чиновник. Лише після цього буде прийнято остаточне рішення, яким буде рух біля пам’ятника.
Впроваджувати експериментальний рух навколо пам’ятника будуть за 2-3 тижні після Великодня, щоб ознайомити громадськість з такими змінами.
Крім того, чиновник повідомив: «Ми формуємо юридичне підгрунтя паркування на вул. Валовій. Там завжди є вільні місця, і усі, хто хоче потрапити у центральну частину міста, можуть припаркуватись на Валовій. Далі будемо розширювати паркомісця по периметру центральної частини міста».
Зокрема, схема передбачає організацію паркування для тривалого часу: «Якщо подивитися на інші вулиці, які виходять за межі центральної частини міста, до прикладу, вул. К. Левицького, нижня частина вул. Зеленої… Але перед тим вони мають стати односторонніми», – сказав Андрій Павлів.
Нагадаємо, у Львові на пл. Міцкевича пропонують вдвічі зменшити кількість паркомісць (за пам’ятником Адаму Міцкевичу) – з 50 до 26 і зробити цю територію пішохідною.