У Львові розкритикували проект змін до Конституції від Порошенка

СуспільствоОльга Красько, 26 червня 20148931

Львівська ініціатива «Територіальні громади України» виступає проти зміни чинної Конституції України на ту, яку пропонує президент Петро Порошенко. Активісти називають президентський проект змін «Конституцією Порошенка».

Про це сьогодні на прес-конференції повідомили ініціатори руху Ігор Гурняк, Мирослав Маринович, Теодор Дяків та Юрій Ситник.

На їхню думку, модель децентралізації, яку пропонує президент, це ніщо інше, як спроби продовження узурпації влади.

За словами Юрія Ситника, нова Конституція передбачає зміну звичного адміністративного поділу, відтак країна поділятиметься на регіони, райони та громади.

«Але що таке громада? Громада тут виступає не об’єднанням громадян, а окремою територіально-адміністративною одиницею, яка включає в себе один або декілька населених пунктів. Окрім того,територіальна громада перестає виступати юридичною особою, і порушується ст. 5 Конституції про те, що безпосереднім джерелом влади є народ», – пояснив Ситник.

Як розповів ZAXID.NET Юрій Ситник, ініціатива «Територіальні громади України» має на меті створити територіальні громади в Україні, а проект Порошенка блокує шляхи формування цих громад.

Мирослав Маринович додав, що доки в Україні не сформується громадянське суспільство, то до тих пір можна вважати, що ми живемо в часи «совка».

«Територіальна громада дає можливість розкритись локальним лідерам, а також унеможливлює корупцію. Потрібно навчитись організовувати життя навколо себе, і тоді зникнуть закиди про те, що Київ нас не чує», – наголосив він.

Як повідомляв  ZAXID.NET, у четвер, 26 червня, у Верховній Раді України буде зареєстровано законопроект про внесення змін до Конституції стосовно децентралізації влади, який також буде спрямовано до Венеціанської Комісії Ради Європи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук